Kripto Para Haberleri

Prof. Dr. Acar Baltaş: Kripto Paraya Olan ilgi Pandemi Döneminde Büyük Artış Gösterdi

Türkiye, kripto para varlıkları ile yakından ilgilenen ülkelerin başında geliyor ve hatta listede en üst sıralarda yer aldığını da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise insanların daha hızlı ve daha kolay bir şekilde para kazanma istekleridir. Bazıları ise kazançlarına ek olarak gelir desteği sağlamayı tercih ediyorlar.

Prof. Dr Acar Aktaş, kolay yoldan para kazanma hayallerinin büyük bir tuzak olduğunu ve milyonlarca insanın da bu tuzağa çekildiğini ifade ediyor. Kolay yoldan para kazanmak her ne kadar mümkün gibi görünse de asında en zorudur. Büyük risk barındırıyor ve kaybedenlerin sayısı da çok daha fazla.

Acar Aktaş, artan ilginin en önemli nedenlerinden biri olarak pandemi sürecini işaret ediyor. bu süreçte insanlar çalışamadı ve para kazanmak için alternatifler aradı diye de devam ediyor. bu alternatiflerden biri de kripto paralar olarak karşımıza çıkıyor.

Risk Neden Büyük?

kripto

Kolay para, büyük riskleri de beraberinde getirir. Bu yalnızca kripto para borsasında değil, geleneksel borsada da kumar ve benzeri etkinlik türlerinde de aynıdır. Kripto paralar ise biraz daha farklı bir yere sahip. Sert yükseliş ve düşüşlere gebe olan varlıklar, bir sabah uyandığınızda mal varlığınızın büyük bir kısmını eritecek güce de sahip.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Wells Fargo, Blockchain Analitik Firması Elliptic'e 5 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Aslında insanları bu varlıklara ve yine bu piyasaya yakın hale getiren en önemli detay da kesinlikle budur. Büyük çaptaki yükselişler ile birlikte insanlara umut pompalıyor ve neden olmasın diyebiliyorlar. Şu an çok al sat yapan ülkelerden biriyiz ve vatandaşlarımızın kripto para varlıklarına olan ilgisi de her geçen gün biraz daha artıyor.

Elbette karar sizlerin ancak yatırım yaparken de dikkatli ve temkinli davranmak gerekiyor. aksi takdirde az önce de ifade ettiğimiz gibi bir sabah uyandığınızda elinizdeki varlığın büyük bir kısmı eriyebilir. Büyük paralarla hareket etmek yerine küçük paralar ile deneme yanılma ile devam etmek daha sağlıklı olacaktır.

İlgili İçerik: 2021 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi 10 Kripto Para Birimi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu