Kripto Para Haberleri

ProShares, Blockchain ETF’yi Başlatıyor

Dev ETF şirketi ProShares, blok zinciri şirketleri aracılığıyla kriptolara ve blok zincirine maruz kalmayı seçti.

Devasa ETF şirketi ProShares, en azından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yakın tarihli bir dosyaya göre, blok zinciri şirketleri aracılığıyla kriptolara ve blok zincirine maruz kalmayı seçti.

Yeni ProShares ETS, yatırımcılara büyük tokenlerin fiyatlarına doğrudan maruz kalma imkanı verecek saf bir kripto ETF’nin aksine, SEC’e sunulan izahnameye göre blok zinciri alanında çalışan şirketlere yatırım yapacak.

Daha spesifik olarak, ETF, blok zinciri sektöründe faaliyet gösteren şirketlere odaklanan S&P Kensho Global Crypto ve Blockchain Endeksini izleyecektir. Yeni ETF, SEC tarafından onaylanırsa ProShares S&P Kensho Global Crypto ve Blockchain ETF olarak adlandırılacak.

ProShares, Kripto ETF Havuzunda Atlıyor

ProShares

ABD pazarlarında saf oyun kripto ETF talebi yıllardır var ve son birkaç ay içinde çok sayıda şirket bir kripto ETF fikrini ortaya attı.

ARK, piyasalara daha fazla likidite çekebilecek Bitcoin ETF işine giriyor . Bu kadar başarılı bir şirketin neden kripto yatırım dünyasına çekildiğini anlamak zor değil.

Grayscale’in kripto yatırım fonları gangsterlere gidiyor ve şu anda piyasalarda dolaştığı düşünülen Bitcoin’in en az %2’sini kontrol ediyor.

ProShares’in neden tokenleri değil de blockchain teknoloji şirketlerini seçtiğini merak ediyor musunuz?

Blockchain Tech Hisse Senedi Satın Almak Mantıklı mı?

Blok zinciri daha olgun bir endüstri haline geldikçe (bunlar büyük borsalarda listelenen fonlar ve şirketlerdir), genel halk için blok zinciri ve kripto teknolojisinden yararlanmanın çeşitli yolları listelenmiştir.

Elbette çoğu ülkede insanlar sadece token satın alabilir, ancak bu teklifler yatırımcılara devasa bir finansal sistemle gelen gönül rahatlığını verir.

Marathon Patent Group ve Hive gibi şirketler temelde kripto madencileridir, bu nedenle bir kişi bu hisseleri satın alırsa, şirketin çıkardığı ve elinde tuttuğu tokenlerin fiyatına yüksek kaldıraçlı bir varlık satın alıyorlar.

Madencilerin çoğu için adil olmak gerekirse , ölçüm için hangi zaman ölçeğini kullanmayı sevdiğine bağlı olarak Bitcoin’in performansını yendiler.

ProShares S&P Kensho Global Crypto ve Blockchain ETF, büyük token fiyatları üzerinde doğrudan bir oyun olmayacak ya da gerçekten, merkezi olmayan varlıklara erişmenin bir yolu olmayacaktı.

Endeksteki bazı şirketler merkezi olmayan projeler için kaldıraç sahibi olabilirken, çoğu ticari blok zinciri uygulamalarıyla çalışan saf yazılım şirketleridir.

Yatırım Tezi Nedir?

Artık “tipik bir token sahibi” yok ve insanlar çeşitli nedenlerle token satın alıyor.

Bazı insanlar hala kimsenin kontrol etmediği dijital paraya sahip olmak istiyor, ancak giderek daha fazla kar amacı var.

Fiat para birimi sisteminin çökmesi durumunda desteğe ihtiyacı olduğunu düşünen herkes için bu ETF’ler ve hatta madenciler iyi bir satın alma olmayacaktır.

Öte yandan, bir kişi Bitcoin ve diğer belirteçlerden kar elde etmek istiyorsa, bir hükümet madencilik endüstrisini iptal etmeye karar vermediği sürece Çin’de olduğu gibi – bir madenci mantıklıdır.

etf

Piyasalarda Farkında Olun

ProShares S&P Kensho Global Crypto ve Blockchain ETF, muhtemelen olumlu olan blockchain geliştirmede likiditeyi destekleyecektir.

Bununla birlikte, yatırımcıların ne satın aldıklarını bilmeleri gerekir ve bu “blockchain”, “merkezi olmayan” ile aynı şey değildir.

Bu yatırım araçlarından daha fazlası piyasaya çıktıkça, yatırımcıların sunulanlardan haberdar olmak için daha da fazla araştırma yapması gerekecek.

Çok azının yatırımcılara jetonlara doğrudan maruz kalmasını sağlayacağından şüpheleniyoruz ve neredeyse hiçbiri coinlerin velayetini garanti etmeyecek.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin ETF’si Nedir?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu