Kripto Para Haberleri

Psikolog ve Sosyologlar Uyarıyor: Kripto Para Kumara Dönüşebilir

Kolay para birçok insana tatlı geliyor ve kripto para piyasası da bu ihtiyaca en iyi şekilde yanıt veren piyasaların başında geliyor. Geleneksel varlıklar ile elde edemeyeceğiniz gelir seviyesini kripto paralar ile çok daha kısa süre içerisinde ve yine çok daha olay bir şekilde elde edebiliyorsunuz. Psikolog ve sosyologlar da tam olarak bunun uyarısını yapıyor.

Kripto paraların kumara dönüşebileceğini ve bunun bir bağımlılık haline gelebileceğini dile getiriyor ve ekliyorlar: İradesi zayıf insanlar için büyük bir tuzak olabilir. Aslında en önemli detaylardan bir tanesi de budur. Gün boyu ellerinde telefon ya da tablet ile dolaşan yatırımcılar, grafikleri ve haberleri takip etmeye devam ediyorlar.

Hal böyle olunca bir süre sonra bağımlılık ve irade kaybı da meydana geliyor. Eğer kendinizi kontrol etme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kripto paralar tavsiye edilecek bir yatırım türü kesinlikle olmayacaktır.

Kolay Para Büyük Bir Tuzak Olabilir!

kripto paralar

Kripto para piyasalarındaki ani düşüş ve yükselişler ile birlikte insanlar da daha kolay kazanç elde edebileceklerine inanıyorlar. Bunu başaran ve yerine getiren binlerce insan var ancak iradeniz zayıf ise ve kendinize hakim olamıyorsanız bir süre sonra kumar etkinliği gibi zarar verici bir yatırım süreci söz konusu olacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  FBI Kripto Para Hırsızlarını Tutukladı

Kolay paranın tatlı geldiğini biliyoruz fakat bunun büyük bir tuzak olabileceği ihtimalini de unutmamak gerekiyor. İnsanlar yeni bir çıkış yolu arıyorlar ve bunun yanı sıra kolay parayı hedefliyorlar. Geleneksel piyasalar bunu vaad etmediği için kripto para birimlerini tercih ediyorlar. Psikologlar ile birlikte sosyologlar da bu konudaki uyarılarına hız kesmeden devam ediyor.

Zayıf bir iradeye sahip iseniz eğer kendinizi frenlemeniz daha zor ve daha sıkıntılı olacaktır. Para kazanacağım diye hayatlarınızdan olmayın. Bu konuda kendinize bir limit belirleyin ve bu limit doğrultusunda yatırımlarınızı yapın. Aksi takdirde hem psikolojiniz bozulacak hem de büyük rakamlar kaybedeceksiniz. Maddi anlamda olduğu gibi manevi anlamda da zarara uğrayabilirsiniz.

İlgili İçerik: 2021 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi 10 Kripto Para Birimi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu