Coin Rehberi

Pundi X[old] (NPXS) Nedir? Nasıl Alınır?

Pundi X[old] (NPXS) Coin Nedir?

Pundi X[old] (NPXS) Coin, mağazaların kripto paraları alışverişte kullanmasını sağlayan Pundi X ekosisteminin kripto varlığıdır. Pundi X sisteminin amacı, kripto paraların mağazalar tarafından daha geniş düzeyde tanınması ve kullanılmasıdır. Pundi X[old] (NPXS) Coin ise bu sistemin ödeme aracıdır.

Pundi X sistemi; XPOS cihazı, NPXS Token, NPXSXEM Token, XWallet, XPASS Card, XPhone ve Open Platform isimli ürünleri piyasaya sürmüştür.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Ne İşe Yarar?

Pundi X[old] (NPXS) Coin, kripto paraların mağazalar tarafından kullanılmasını amaçlayan Pundi X ekosisteminin kripto varlığıdır. Bir nevi ödeme aracı gibi düşünülebilir. Pundi X[old] (NPXS) Coin, bu yenilikçi sistemin yerel tokeni olarak popülerliğini artırdı.

PundiX’in piyasaya sürdüğü XPOS cihazı oldukça ilgi çekmiştir. Zira bu cihaz blok zinciri destekli ilk kripto para satış noktası olarak hizmet veriyor. Kripto varlıkların bir ödeme yöntemi olarak kullanıldığı bu POS cihazlarına ve cihazın fişlerine reklam alınabilir. XPOS cihazı, geleneksel ödeme yöntemlerini de kabul ediyor.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Nasıl Alınır?

Pundi X[old] (NPXS) Coin almak için Gate.io borsasını kullanabilirsiniz. Gate.io borsasında üyelik açmak ve para yüklemek gibi işlemler için aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili içerik: Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Üyelik açtıktan sonra Gate.io Ana Sayfa üzerinde yer alan Piyasalar sekmesin seçin. Buradaki arama kısmına NPXS yazın. Karşınıza çıkan NPXS/USDT ve NPXS/ETH seçeneklerinden birine tıkladıktan sonra karşınıza alım satım kısmı çıkacak. Çıkan sayfada gördüğünüz yeşil butonlu NPXS AL bölümüne istediğiniz tutarı girerek NPXS satın alabilirsiniz.

Pundi X[old] (NPXS) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Pundi X[old] (NPXS) Coin Güvenilir mi?

Pundi X[old] (NPXS) Coin güvenilir mi? NPXS Coin’i ödeme yöntemi olarak kullanan Pundi X platformunun güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın birçok bölgesinde bayilik açan platform, XPOS cihazı yardımıyla kripto paraların mağaza alışverişinde kullanılmasını sağlıyor.

Binance, Hong Kong Fintech, NEM ve Qtum gibi kuruluşlarla ortaklık kurulmuştur. Bununla birlikte Pundi X[old] (NPXS) Coin‘e yatırım yapıp yapmamakla ilgili kararı, kendi detaylı araştırmanıza sonucunda vermelisiniz.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Hangi Borsada?

Pundi X[old] (NPXS) Coin, bu yıl Mart ayında Binance borsasında delist edildi ve platformun kullanmak istediği PUNDIX listeye eklendi. Pundi X[old] (NPXS) Coin, az sayıda borsada halen daha işlem görmektedir. Bu borsalar; Gate.io, BKEX ve Bancor Network borsalarıdır.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Geleceği 2021

Pundi X[old] (NPXS) Coin Geleceği 2021‘de ne olur? Öncelikle borsalar ve siteler arasında çeşitli fiyat farkları olduğunu hatırlatalım. Bu durum, farklı borsalardaki NPXS talebiyle ilgilidir. Coinmarketcap’a göre NPXS Coin fiyatı 0,005 dolar iken Coingecko sitesinde ise fiyatın 0,001 dolar olduğunu görüyoruz. Gate.io borsasında ise NPXS Coin fiyatı 0,007 dolar olarak geçiyor. Biz bu yazımızda Coinmarketcap sitesinde yer alan bilgileri kullanacağız.

Digital Coin adlı sitenin analizini yaptığı sırada fiyatı 0,005 dolar olan Pundi X[old] (NPXS) Coin, yıl bitmeden 0,008 doları görebilir. Olası bir ralli durumunda Pundi X[old] (NPXS) Coin 0,01 doları görebilir.

1 Pundi X[old] (NPXS) Coin Kaç TL?

1 Pundi X[old] (NPXS) Coin 0,04 TL‘dir. 2021 yılı başında Pundi X[old] (NPXS) Coin 0,001 TL’den işlem görmekteydi. NPXS Coin, TL bazında ise en fazla 0,07 TL değerini görmüştür.

Uzmanlardan Pundi X[old] (NPXS) Coin Yorumları

Uzmanlardan Pundi X[old] (NPXS) Coin yorumlarına gelirsek, genel olarak Pundi X ekosisteminin kripto dünyası için önemli bir işlev gördüğünden bahsediliyor. Kripto paraların mağazalarda da kullanılmasını sağladığı için Pundi X ekosisteminin takdire şayan bir iş çıkardığına dair yorumlar yapılıyor. Şu an 0,005 dolardan işlem gören Pundi X[old] (NPXS) Coin‘in değerinden çok daha ucuz olduğu ve gelecek vadettiği ifade ediliyor.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Kimin?

Pundi X[old] (NPXS) Coin‘in kurucuları Pitt Huang ile Zac Cheah‘tır. Pundi X[old] (NPXS) Coin’in yer aldığı Pundi X platformunun kuruluş tarihi ise 2017’dir. Pundi X şirketinin operasyonlarının yürütüldüğü ana merkez Singapur’da bulunmaktadır.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Hangi Ülkenin?

Pundi X[old] (NPXS) Coin, ana merkezi Singapur olan Pundi X platformunun kripto varlığıdır. Singapur‘daki ana merkezin yanı sıra; Sao Paulo, Shenzhen, Seoul, Tokyo, Jakarta ve Taipei’de de ofisleri bulunmaktadır. Dünyaya açılmaya başlasa da Pundi X[old] (NPXS) Coin’in operasyonlarının yönetildiği yer Güneydoğu Asya bölgesidir.

Pundi X[old] (NPXS) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Pundi X[old] (NPXS) Coin Alınır mı?

Peki Pundi X[old] (NPXS) Coin alınır mı? Bu kripto varlığa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Kripto paraların mağazalarda kullanılmaya başlamasını sağlayan Pundi X platformunun varlığı olan Pundi X[old] (NPXS) Coin, bu projeden aldığı güçle daha yüksek fiyatlara ulaşabilir.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Madenciliği

Pundi X[old] (NPXS) Coin madenciliğine gelirsek, Pundi X[old] (NPXS) Coin madencilik yapabileceğiniz bir kripto varlık değildir. Bunun yerine platformun kendi kripto cüzdanı olan XWallet’ı kullanarak Pundi X[old] (NPXS) Coin stake edebilirsiniz. Stake etme adımlarını basitçe açıklayalım:

  • Öncelikle bu adresten XWallet uygulamasını indirin.
  • Uygulamayı indirdikten sonra alt bölümde yer alan Stake Now butonuna tıklayın.
  • Ardından Ethereum cüzdan adresinizi seçmek için Select an Ethereum account seçeneğine tıklayın.
  • Yönlendirileceğiniz staking sayfasında PUNDIX ya da FX’i seçerek, Stake butonuna tıklayın.
  • Stake edeceğiniz varlığı onaylamak için Approve butonuna basın.
  • Stake etmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra Send butonuna tıklayın ve uygun bir ETH gaz ücreti belirleyin.

Not: Ethereum alt yapısı kullanıldığı için, Ethereum gaz ücreti vermek zorunludur.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Projesi

Pundi X[old] (NPXS) Coin projesi, kripto varlıkların günlük hayatta daha fazla kullanılmasını sağlamak amacıyla oluşturuldu. Pundi X’in resmi internet sitesinde bu hedef, “Dijital varlıkları almak, su almak kadar kolay olmalı” şeklinde verilmiştir. Bir mağazaya girip telefonunuz çıkarıp istediğiniz kripto para ile kolayca ürün satın alabiliyorsanız, Pundi X amacını gerçekleştirmiş demektir. Pundi X mağazalardaki bu ödeme işlemlerinde XPOS adı verilen POS cihazlarını kullanıyor.

Pundi X[old] (NPXS) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Pundi X[old] (NPXS) Coin Kaç Adet?

Pundi X[old] (NPXS) Coin toplam arzı 258,498,693,019 adettir. Pundi X[old] (NPXS) Coin maksimum arzının ise 258,526,640,301 olduğunu görüyoruz. Bu da en fazla 27,947,282 NPXS Coin üretileceği anlamına geliyor.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Neden Düşüyor?

Pundi X[old] (NPXS) Coin‘in düşmesinin başlıca sebebi, Mart ayının sonunda Binance tarafından delist edilmesidir. Pundi X platformu, NPXS yerine PUNDIX tokeninin kullanılacağını duyurmuştur. Bunun üzerine Binance, PUNDIX’i listelemiştir.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Kaç Dolar Olur?

Pundi X[old] (NPXS) Coin kaç dolar olur? Bununla ilgili kesin bir tahmin yapılamaz. Şu an fiyatı dolar olan Pundi X[old] (NPXS) Coin, piyasanın izin vermesi durumunda 0,01 dolar seviyesini zorlayabilir.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Yorumları

Pundi X[old] (NPXS) Coin yorumları yapan birçok analist ve site, kripto varlıkların günlük hayatta kullanılmasını sağlayan Pundi X projesinden övgüyle söz ediyor. Kripto paraların bir POS cihazı yardımıyla mağazalarda alınıp satılmasının, gelecekteki dünyanın gerçekliklerinden biri olacağı yorumları yapılıyor. “Pundi X projesi ise bu teknolojinin başlatıcısı olarak hak ettiği değeri görecektir” deniliyor.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Pundi X[old] (NPXS) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

“pos cihazlarını teoride her coin’e uygun hale getirecekler. başarılı olurlar mı bilmem.”

“elle tutulur bicimde calisan gercek projelerden birisi, bir cok projenin hala somut bir sey ortaya koydugu yokken pundix post cihazlari dunyanin her yerinde kullanilmaya baslandi.”

“9 nisan 2021 cuma sabah 07:00’da yeniden borsaya girecek olan coindir. eski ismi npxs’nin yerine 1000:1 oranında değişime uğramıştır.”

Pundi X[old] (NPXS) Coin Grafiği

Pundi X[old] (NPXS) Coin grafiğini incelediğimizde, Mart ayında Binance’tan delist edilip yeni adı olan PUNDIX ile yola devam ettiğini görüyoruz. Bu delist edilmeyle birlikte NPXS/USDT ve NPXS/ETH fiyatlarında ciddi bir düşüş yaşandı. Temmuz ayında 0,001 dolardan işlem gören NPXS Coin, Eylül itibarıyla 0,005 dolara yükseldi.

Pundi X[old] (NPXS) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Pundi X[old] (NPXS) Coin Piyasa Değeri

Pundi X[old] (NPXS) Coin piyasa değeri, şu anda  dolardır. Coinmarketcap sitesinde ise Pundi X[old] (NPXS) Coin piyasa değeri ile ilgili bir bilgi verilmemiştir. 2021’in ilk günü NPXS Coin piyasa değeri 1,171,368 dolardı.

Pundi X[old] (NPXS) Coin İşlem Hacmi

Pundi X[old] (NPXS) Coin işlem hacmi dolardır. Böylece NPXS zaman zaman yüksek işlem hacmine zaman zaman da çok düşük işlem hacmine sahip bir coin oluyor.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Fiyatı 2021

Pundi X[old] (NPXS) Coin fiyatı 2021‘de Binance borsasında delist edilmesi sebebiyle ciddi volatilite gösterdi. Mart ayında 0,008 dolar olan NPXS Coin daha sonra 0,001 dolara kadar düştü. NPXS Coin şu anda dolardan işlem görüyor. Ayrıca NPXS şu anda Türk lirasından işlem görüyor.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Toplam Arzı

Pundi X[old] (NPXS) Coin toplam arzı 258,498,693,019 adettir. Maksimum arzı 258,526,640,301 olarak duyurulmuştur. Dolayısıyla bundan sonra en fazla 27,947,282 adet NPXS Coin üretilecek.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Pundi X[old] (NPXS) Coin tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,014 dolardır. NPXS Coin en yüksek fiyatını 2018 yılının Mayıs ayında görmüştür.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Pundi X[old] (NPXS) Coin tüm zamanların en düşük fiyatı 0,00007 dolardır. NPXS Coin en düşük fiyatını 2020 yılının Mart ayında görmüştür.

Pundi X[old] (NPXS) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Pundi X[old] (NPXS) Coin’i benzersiz kılan, kripto paraların ilk defa mağazalar tarafından tanınmasını sağlayan Pundi X sisteminin coin’i olmasıdır. Mottosu “Dijital varlıkları almak, su almak kadar kolay olmalı” olan Pundi X ekosistemi, kripto dünyasının günlük hayatta daha çok kabul görmesini hedefliyor. Mağazalardaki ürünleri kripto paralarla almak, Pundi X[old] (NPXS) Coin’i benzersiz kılan özelliklerden biridir.

Pundi X[old] (NPXS) Ağ Güvenliği

Peki Pundi X[old] (NPXS) ağ güvenliği nasıl sağlanır? Pundi X ekosistemi, Proof of Stake (POS) konsensüsü ile çalışır. Dolayısıyla ağa belli bir oranda kripto para kilitleyen kullanıcılar, “onaylayıcı” işlevini görür. Bu onaylayıcılar, yeni blokların oluşturulmasında ve doğrulanmasında görev alır. Kilitlenen para miktarı, kimlerin “onaylayıcı” olarak seçileceği kararında ana etkendir. Onaylayıcıların kripto paralarını kilitlemesi, üstlendikleri görev için güvenilir bir otorite olmaları anlamını taşır. Dolayısıyla bu kullanıcılar, Pundi X[old] (NPXS) ağ güvenliğinden sorumlu olur.

Son Dakika Güncel Pundi X[old] (NPXS) Coin Haberleri

Pundi X, şimdi de Türkiye pazarında!

Mağazalarda yapılan işlemlerin kripto paralarla ödenebildiği sistemi kuran Pundi X, Türkiye pazarında da yerini aldı. Pundi X’in Türkiye’deki ilk bayisi Sirkeci’de müşterilerin hizmetine açıldı.

Piyasaya sürdüğü XPOS cihazıyla mağazalarda kripto paralarla alışveriş yapılabilmesine imkan sağlayan Pundi X, operasyonlarını genişletiyor. Pundi X’in Türkiye’deki ilk bayisi, İstanbul’un Sirkeci semtinde yerini aldı. Türkiye’de daha çok bayi açmak istediklerini bildiren platform; ilk etapta Ankara, İzmir ve KKTC’de Pundi X bayileri açılacağını duyurdu. Söz konusu bayilerin yüzde 25’inin İstanbul’da olacağı ifade edildi.

Pundi X[old] (NPXS) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Binance’tan NPXS ve PUNDIX kararı!

Ünlü kripto para borsası Binance, NPXS’in alım satım işlemini durdurdu. NPXS‘i listesinden çıkaran Binance, bu kripto varlığı PUNDIX adıyla listelemeye başladı.

Daha önceden verilen NPXS/USDT emirleri silindi. Söz konusu NPXS pariteleri Binance listesinden silindikten sonra yerine PUNDİX/USDT ve PUNDIX/ETH pariteleri eklendi. Bu kararı ardından NPXS/USDT paritesinde devasa bir düşüş yaşandı.

İlgili içerik: Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

Pundi X[old] (NPXS) Coin Analizleri

Pundi X[old] (NPXS) Coin analizleri yapan birçok analist, NPXS Coin’in 2021 bitmeden 0,01 dolar fiyatına ulaşabileceğini iddia ediyor. Temmuz ayında 0,001 dolardan işlem gören NPXS Coin, Eylül itibarıyla 0,005 dolara yükseldi. Bir altcoin rallisi ile birlikte NPXS Coin 0,01 dolar civarına çıkabilir.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Fiyat Tahminleri

Pundi X[old] (NPXS) Coin fiyat tahminlerini paylaşan sitelere göre NPXS Coin yakın gelecekte yeniden 0,008 dolar fiyatına ulaşacak.

Digital Coin Price sitesinin tahminlerine göre NPXS Coin 2021’de 0,008 doları görecek. Siteye göre 2022 yılında NPXS Coin’in en düşük fiyatı 0,009 dolar olacak.

CoinQuora sitesinin Pundi X[old] (NPXS) Coin fiyat tahminlerine göre ise bu coin, kısa bir zaman ölçeğinde 0,015 dolar değerine demir atacak.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Ekibi

Pundi X[old] (NPXS) Coin ekibi, ana merkezi Singapur olan platformu geliştirmek için her hafta yeni bir duyuru paylaşmaktadır. Pundi X projesi Zac Cheah ve Pitt Huang tarafından kurulmuştur. Pundi X[old] (NPXS) Coin ekibinin diğer üyeleri; Constantin Papadimitriou, Danny Lim, David Ben Kay ve Peko Wan‘dır.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Twitter Adresi

Pundi X[old] (NPXS) Coin twitter adresi şudur: https://twitter.com/PundiXLabs

Bu adresten Pundi X ürünlerine dair geliştirmeleri ve duyuruları takip edebilirsiniz. NPXS Coin yatırımcısı olmayı düşünüyorsanız bu adresi takip etmenizi öneririz.

Pundi X[old] (NPXS) Coin 2021’de Ne Olur?

Pundi X[old] (NPXS) Coin 2021‘de ne olur sorusuna kesin bir yanıt veremesek de Pundi X projesinin gücüyle birlikte daha iyi yerlere gelebileceğini söyleyebiliriz. Şu an 0,005 dolar olan NPXS Coin, 2021 yılı içinde 0,01 dolar seviyesini görebilir.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Pundi X[old] (NPXS) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından birini aşağıda verdik. Bu yorum NPXS Coin’in son aylardaki durumuyla ilgili önemli bilgiler içeriyor.

“binance, pundi x’in (npxs) token değişim ve yenilenme planını destekleyecekdeğerli binance kullanıcıları,binance, pundi x’in (npxs) yeni pundi x’e (pundıx) token değişimini ve 1.000:1 oranında yenilenme planını destekleyecektir. bu değişiklikle ilgili detaylar, aşağıdaki zaman çizelgesinde verilmektedir:npxs yatırma ve çekme işlemleri, 05/04/2021 günü saat 03.00 (tsi) itibarıyla askıya alınacaktır. binance, 05/04/2021 saat 07.00’de (tsi) mevcut tüm npxs işlem çiftlerinde (npxs/eth ve npxs/usdt) alım satımı durduracak ve bekleyen emirleri iptal edecektir.tüm npxs bakiyeleri kaydedilecek ve hak kazanan tüm kullanıcılara 1.000 npxs = 1 pundıx oranında pundıx dağıtımına başlanacaktır.”

Pundi X[old] (NPXS) Coin Projesinin Faydaları

Pundi X[old] (NPXS) Coin projesinin faydalarından başlıcası, kripto paraların günlük hayatta daha fazla kullanılmasına katkı sağlamasıdır. XPOS cihazlarıyla mağazalardan kripto paralarla ürün satın alınabiliyor. Kripto varlıklara en uzak işletmeler gibi görünen mağazaların da bundan memnun kaldığı görülüyor. Kripto paraların mağaza alışverişlerinde kullanılması ve adım adım tanınmaya başlaması Pundi X[old] (NPXS) Coin projesinin faydalarındandır.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Neden Yükseliyor?

Pundi X[old] (NPXS) Coin neden yükseliyor sorusunun cevabı piyasanın dinamiklerinden bağımsız verilemez. Zira piyasanın düştüğü ve çıktığı zamanlarda kripto paraların fiyatında da ciddi oynamalar olmaktadır. NPXS Coin’in yükselişin sebebi, Pundi X projesine duyulan güvenin artması kadar kripto piyasalarının da yükselişe geçmesidir.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Pundi X[old] (NPXS) Coin projesi hakkındaki endişeler, kripto varlıkların uygulama alanı bulamayacağı düşüncesiyle ilgiliydi. Ancak görülüyor ki XPOS cihazı yardımıyla mağazalara kripto dünyasını tanıtan Pundi X[old] (NPXS) Coin projesi, hakkındaki endişeleri boşa çıkarmaya başladı. Bu proje sayesinde kripto varlıklar günlük hayatta daha çok kullanılmaya başlandı.

Pundi X[old] (NPXS) Coin Whitepaper

Pundi X[old] (NPXS) Coin whitepaper incelemesi yapmak için: https://pundix.com/pdf/PundiX_Whitepaper_EN_Ver.pdf

Pundi X[old] (NPXS) Coin whitepaper girişinde Bitcoin projesiyle birlikte kripto paraların doğum hikayesi ve avantajları kısa şekilde sunuluyor. Pundi X girişiminin amacının, kripto paraların günlük hayatta daha çok kullanılması olduğu belirtiliyor. Pundi X projesinin Güneydoğu Asya’daki serüvenin anlatılmasının ardından platformun sunduğu yeniliklerden bahsediliyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 50 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün