Kripto Para Haberleri

QuadrigaCX Skandalının Etkileri ?

Kanada hükümeti, Kripto Para Açığa Satış ve Marjin Trading Yasaklamayı Tartışıyor. Bir zamanlar Kanada’nın en büyük Bitcoin borsası olan QuadrigaCX kurucusu Gerald Cotten’ın ani bir şekilde hayatını kaybetmesi kripto topluluğunda kargaşaya neden oldu. Ülkenin Menkul Kıymetler Komisyonu yerel boyutta endüstriye çok büyük boyutlarda etki edecek, dava açmaya değer çok büyük değişiklikler yapmayı düşünüyor.

Kanada Kripto Para Açığa Satış ve Marjin Tradingi Yasaklayacak

Kanadalı Ortak Menkul Kıymetler Kurumu ve Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleyici Organizasyonu 14 Mart 2019’da müşavere kâğıdı yayınladı.

Bu belge, Kripto-Mal Varlığı Ticaret Platformları için Önerilen Taslak olarak adlandırıldı. Özellikle bu belge, dijital mal varlıklarının ya da hükumet temelli yasal para birimlerinin ticaretine olanak sağlayan 200’den fazla platform olduğunun altını çiziyor. Belgeye göre bu platformların çoğu hiç bir düzenleyici kurumun gözetimi altında olmadan küresel boyutlarda çalışıyor.

Daha da önemlisi belge onaylanırsa yapılacak kripto para değişiklikleri ülkedeki herkesi etkileyecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Yanlısı 2020 ABD Başkan Adayı: Andrew Yang

Belgede belirli bir kısmında geçen paragraf

 

Kısa süreliğine olsa da, olası çıkarcı ve yanıltıcı aktivitelerin risk oranını azaltmak için, platformların kapalı ticaret, açığa satış ve margin trading yapmasını yasaklamayı öneriyoruz.

 

Açığa satış, mal varlığının değer kaybetmesi durumunda satıcıyı ödüllendiren, çok kullanılan bir ticaret stratejisidir. Kısaca, ticaretle uğraşan kişiler market düşüş halinde olduğunda kâr elde etmek için bu yöntemi kullanıyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada, profesyonel olarak ticaret yapan kişiler açığa satışı aynı mal varlığını ya da aynı mal varlığına bağlantılı başka mal varlığını kullanarak uzun süreli pozisyonlarının risk oranını azaltmak için kullanıyor. Bu yüzden açığa satış başarılı bir ticaret için çok önemli bir etmendir.

Margin trading, komisyondan ödünç alınan fonların kaldıraç da finansal mal varlığı ticareti yapmak için kullanılan genel bir uygulamadır.  Kâr oranını arttırmak için kullanılan bir tekniktir. Ama yapılan ticaret umulduğu gibi gitmezse kullanıcının bakiyesi olumsuz yönde etkilenir.

Yasa geçerse teoride, yeni altyapı ticaretle uğraşan kişilerin sadece ticareti yapılan mal varlığının fiyatı arttığında kâr elde ettiği uzun süreli pozisyonlara izin verecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Aramaları 2019’da Yüzde 84 Azaldı

Kripto Para Denetimi Hedefleniyor

Sunulan altyapının bir diğer odak noktası ise kripto paraların nasıl denetlenileceğidir. Belge gereği, sunulan değişiklikler platformların hem yatırım şirketi hem de (IIROC) Kanada Yatırım Endüstrisi Denetleyicisi üyesi olarak düzenlemelerden geçmesini zorunlu hale getirecek. Sonuç olarak, mevcut kripto para denetim platformları geleneksel denetleyicilerin istediği denetleme zorunluluklarını yerine getirmek zorunda kalacak.

 

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu