Anasayfa Bitcoin Rapor: Spot Bitcoin ETF Onayları, Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

Rapor: Spot Bitcoin ETF Onayları, Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

Bitcoin

CryptoQuant tarafından hazırlanan rapor, spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanması halinde piyasanın nasıl etkilenebileceğini gösteriyor.

Rapor: Spot Bitcoin ETF Onayları, Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

Veri analiz firması CryptoQuant, yakın tarihli bir raporunda, spot Bitcoin ETF'lerinin kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin ilgi çekici bilgiler ortaya koydu.

Rapor, onaylanması halinde bu ETF'lerin kripto alanında önemli bir büyümeyi tetikleyebileceğini, Bitcoin'in piyasa değerini şaşırtıcı bir şekilde 900 milyar dolara çıkarabileceğini ve kripto para piyasasının toplam değerini de 1 trilyon dolar gibi muazzam bir oranda artırabileceğini öne sürüyor.

Spot Bitcoin ETF'lerinin Onayı, Oyunun Kurallarını Değiştirebilir

2020-2021 yılları arasında gerçekleşen kripto para piyasasına kurumsal katılımın ilk dalgası, kurumların bilançolarına Bitcoin eklemesi ile karakterize edildi.

CryptoQuant'ın raporu; ikinci benimseme dalgasının, müşterilerin spot ETF'ler aracılığıyla Bitcoin'e erişmelerini sağlayan finansal kurumlardan gelebileceğini vurguluyor. CryptoQuant; bu ETF'lerin, yatırımcıların kripto para piyasasına maruz kalmaları için önemli bir fırsat sunduğuna inanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birkaç büyük finans kuruluşu, spot Bitcoin ETF'leri başlatmak için düzenleyici onay başvurusunda bulundu. Bu onaylar, bazı ABD milletvekillerinin SEC'ten başvuruları onaylamasını talep etmeleriyle birlikte en geç Mart 2024'e kadar verilebilir. Bu, kripto para yatırım araçlarının gelişiminde kritik bir kilometre taşına işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatında Büyük Bir Artış Olabilir

Rapor: Spot Bitcoin ETF Onayları, Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

CryptoQuant'ın analizi; Bitcoin ETF'lerini ihraç edenlerin Yönetim Altındaki Varlıklarının (AUM) sadece yüzde 1'ini bu ETF'lere tahsis etmeleri durumunda bunun, Bitcoin piyasasına yaklaşık 155 milyar dolarlık kayda değer bir akışla sonuçlanabileceğini göstermektedir. Bitcoin'in mevcut piyasa değerinin neredeyse üçte birine denk gelen bu akış, Bitcoin'in fiyatını potansiyel olarak 50.000 ila 73.000 dolar aralığına çekebilir.

Rapor, aynı zamanda tarihsel verilere de dayanarak, önceki boğa piyasaları sırasında Bitcoin'in piyasa değerinin genellikle gerçekleşen değerinden 3 ila 5 kat daha fazla büyüdüğünü ortaya koyuyor. Bu tarihsel model, Bitcoin piyasasına giren her 1 dolarlık yeni yatırım için piyasa değerinin 3 ila 5 dolar artabileceğini ve bunun da önemli bir büyüme potansiyeline işaret ettiğini göstermektedir.

BlackRock Bitcoin ETF onayıyla ilgili bazı yanlış haberlerin Bitcoin fiyatını 30.000 dolara çıkarmasının ardından piyasa bir testten geçti.

Genel olarak Bitcoin spot ETF'lerinin onaylanması, önemli kurumsal yatırımları çekme ve kripto para piyasasının genişlemesine katkıda bulunma vaadini taşıyor. Değişken yapısına rağmen bu gelişme, daha fazla kurumsal katılım için bir katalizör olabilir ve kripto alanını 1 trilyon dolarlık dönüm noktasına yaklaştırabilir.

Rapor: Spot Bitcoin ETF Onayları, Piyasayı Nasıl Etkileyebilir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar