Anasayfa Sektörel Rapor Yayınlandı: Bithumb, Bu Alanda Bir İlke İmza Atabilir!

Rapor Yayınlandı: Bithumb, Bu Alanda Bir İlke İmza Atabilir!

Sektörel

Bithumb, Güney Kore borsasında listelenen ilk kripto para borsası olmayı planlıyor.

Rapor Yayınlandı: Bithumb, Bu Alanda Bir İlke İmza Atabilir!

Kripto para borsası Bithumb, Güney Kore borsasında halka açılan ilk dijital varlık şirketi olmayı planlıyor. Yerel haber kaynağı Edaily, Bithumb'ın Güney Kore'nin KOSDAQ'ta halka arza (IPO) hazırlandığını ve beklenen listeleme tarihinin 2025'in ikinci yarısı olarak belirlendiğini bildirdi.

Bithumb halka arzın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini teyit etmekten kaçındı ancak yakın zamanda bir yüklenici seçtiklerini itiraf etti. Bu yüklenici, genellikle bir firma halka arz olmadan önce bir başkasının mali güvenliğini garanti etmekle görevli bir şirketti. Edaily'e göre; Bithumb, potansiyel halka arz yüklenicisi olarak Samsung Securities'i seçti.

Konuya aşina kaynaklara göre; Bithumb'ın eski başkanı Lee Jeong-hoon, Bithumb'a kayıtlı yönetici olarak geri döndü. Bu arada CEO Lee Sang-jun, rüşvet iddialarına ilişkin devam eden bir soruşturma nedeniyle yönetim kurulundaki bir yerden çıkarıldı.

Bithumb, Upbit ile Rekabet İçerisinde

Rapor Yayınlandı: Bithumb, Bu Alanda Bir İlke İmza Atabilir!

Kaynaklar; Bithumb'ın halka arz hamlesinin, Güney Kore'deki en büyük kripto para borsası olan Upbit'e daha fazla pazar payı vermek istememesinden kaynaklandığını iddia etti.

Bithumb, şu anda günlük işlem hacmine göre Güney Kore'deki en büyük ikinci kripto borsası konumunda ve Upbit'in ardından ikinci sırada yer alıyor. Temmuz ayında Upbit'in aylık işlem hacmi ilk kez Coinbase ve Binance'in işlem hacmini aştı.

Hem Upbit hem de Bithumb, Mayıs ayında Güney Koreli yetkililerin yerel bir milletvekili adına hileli kripto ticareti yaptıkları iddiasıyla ofislerine baskın düzenlemesiyle istenmeyen ilginin öznesi haline geldi.

Şubat ayında Bithumb'ın en büyük hissedarlarından biri olan ve "gerçek sahibi" olduğundan şüphelenilen Kang Jong-hyun, yasa dışı olduğu iddia edilen davranışlarına ilişkin uzun bir polis soruşturmasının ardından zimmete para geçirme suçlamasıyla tutuklandı.

41 yaşındaki Jong-hyun, Bithumb iştiraki Inbiogen'in başkanı Kang Ji-yeon'un ağabeyi. Firma, yüzde 34,2'lik hissesiyle Bithumb'ın en büyük hissedarı olan Vidente Vidente'de en büyük paya sahip.

CoinGecko verilerine göre Bithumb, 2014 yılında kuruldu ve yazım sırasında 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 580 milyon dolardı.

Rapor Yayınlandı: Bithumb, Bu Alanda Bir İlke İmza Atabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Aptos Coin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
The Graph (GRT) Nedir Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Menkul Kıymet (Security) Tokenler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Celer Network (CELR) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin Gold (BTG) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik