Ekonomi Haberleri

Rekabet Kurulu bazı birleşme ve devralma işlemlerini onayladı

ANKARA (AA) – Rekabet Kurulu, bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurul, Recticel NV/SA'nın tek kontrolünün Greiner AG tarafından devralınması işlemine izin verilmesini kararlaştırdı.

3-S Mühendislik Müşavirlik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin satış faaliyetlerine ait birtakım varlıkların, tüm hak ve yükümlülükleri ile birlikte Houghton Kimya Sanayi AŞ tarafından devralınması işlemi Kurulca uygun görüldü.

Starcin Topco S.a.r.l, Starcin Invest S.C.A ve Starcin GP Invest S.a.r.l'nin paylarının tamamının Compagnie de Saint-Gobain SA tarafından Starcin Luxembourg S.à.r.l. ve bazı kişilerden devralınması işlemine izin verilmesi onaylandı.

CPP Investment Board ve TETHYS SAS'ın ortak kontrolünde bulunan Galileo Global Education'ın yüzde 100 bağlı iştiraki STUDI ile BERTELSMANN Group'un tek kontrolünde bulunan M6 Metropole Television tarafından yalnızca Fransa'da faaliyet gösterecek yeni bir ortak girişim kurulmasına izin verildi.

Solenis UK International Limited'in tek kontrolünün Platinum Equity Group tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Kurul, Antin Amedes Holdco GmbH'in ortak kontrolünün OMERS Infrastructure European Holdings 2 B.V. ve The Goldman Sachs Group Inc. tarafından dolaylı olarak devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verdi.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün