Bitcoin Haberleri

Rekor Seviye Sonrası Bitcoin Çakıldı!

Kripto para dünyasının amiral gemisi olarak lanse edilen Bitcoin, tarihi rekor sonrası büyük bir düşüş yaşadı ve hali hazırda düşüş eğilimi de devam ediyor. %15.1’lik düşüş sonrası 51.707 dolarlık seviyeye gerilemiş durumda. 7 haftalık süreç baz alındığında en büyük düşüş olarak tarihe geçtiğini de ifade etmek gerekiyor.

Ethereum da Bitcoin’e eşlik etmeye devam ediyor ve %18’lik bir kayıp yaşadığını net bir şekilde görebiliyoruz. Düşüşün nedeni olarak ise Abd hazinesinin, dijital varlıklar aracılığı ile gerçekleştirilen kara para aklama konusuna eğilecek olması olarak gösteriliyor. Bu haber büyük bir yaptırımı da beraberinde getirecektir.

Aslında hükümetlerin kripto paraları yasaklamak istemelerinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur ve Türkiye Hükümeti de onlardan biri. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin kendi rekorunu kırarak 64.869 Dolar seviyesine ulaşmıştı. 2021 rallisini yeni bir zirveye taşıması ile gündeme gelen Bitcoin, şimdilerde ise yaşadığı sert düşüş ile gündemde.

Bitcoin Bunu Hep Yapıyor

Hatırlarsınız, Tesla yatırımı ve Elon Musk’in tivitleri sonrasında da Bticoin inanılmaz bir yükseliş gerçekleştirmiş ve ardından düşüş yaşamıştı. Bitcoin için her zaman aynı şeyi söylüyoruz. Sektörün en dengesiz ve en hareketli kripto para varlığı ve bu tür çakılmalara şaşıramıyoruz. Yatırımcılar an itibarıyla gergin bir bekleyiş içerisinde.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Düşüşünü Sürdürüyor!

Sektörün en büyük ve en köklü dijital varlığı olarak karşımıza çıkan bitcoin, yaşadığı düşüş sonrası sosyal medyada da gündeme taşındı. Bu arada yaptırımlar konusu da hali hazırda en çok konuşulan konulardan bir tanesidir.

Dijital para piyasasının ve bu piyasada yer alan varlıkların nasıl bir risk taşıdığını merak ediyorsanız eğer sizler de Bitcoin’i takibe alabilirsiniz. Ne demek istediğimizi çok daha iyi anlamış olacak ve bizlere hak vereceksiniz.

Bitcoin bunu yakın zamanda da yaptı ve ne yazık ki bir hareketlilik güven sorunu da yaşatıyor. Riskin en fazla olduğu para birimlerinden bir tanesi ancak tam tersi durum da söz konusu. Yani bir sabah uyandığınızda ani yükseliş ile birlikte varlıklarınızı katlamanız da kolay olacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu