Altcoin Haberleri

#RelistXRP hareketi başarılı oldu! Bir borsa tekrardan XRP’yi listeledi

Popüler Japon kripto para ticaret platformu DeCurret borsası XRP ticaretini bugün yeniden başlattı. Anonim bir XRP destekçisi olan XRPOWL’ye göre Japon borsası DeCurret, XRP tokenini SEC’in Ripple açtığı davadan sonra listelerinden çıkarmıştı. XRP artık birkaç ticaret çifti borsada tekrardan listeledi.

Bu yılın başlarında birçok borsa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası nedeniyle XRP ticaretini ve mevduatlarını durdurmaya karar vermişti. Dava haberleri çıktıktan sonra Coinbase ve Binance.US gibi diğer büyük borsalar da XRP ticaretini durdurdu.

#RelistXRP hareketi nedir?

Sadece bir ay önce XRP destekçileri, sosyal medya uygulaması Twitter’da viral olan bir hashtag “Relist XRP” ile kripto para borsalarında tekrardan XRP’nin listelenmesini istedi. “Relist XRP” hashtagi 35.000’den fazla tweet ile en çok Hollanda’da trend oldu.

XRP destekçilerinin aktif olarak borsaların XRP’yi yeniden listelemesine çalışmasının nedenlerinden biri, Ripple ve SEC davasındaki yeni gelişmelerden kaynaklanıyor olabilir. Son dava duruşması sırasında ABD’li yargıç, SEC avukatının bir teorisine dayanarak “XRP satan herkesin ‘siz ve ben dahil’ yasadışı menkul kıymetler sattığını” sorguladı. SEC avukatı, “Hayır, Bölüm 4 uyarınca, yalnızca Ripple ve Ripple’ın bağlı kuruluşları XRP’yi yasadışı olarak satmış olabilir ve XRP satan herkesin yasadışı menkul kıymetler satmadığını” söyledi.

SEC avukatının bu açıklamaları, ABD merkezli borsaların XRP’nin satışından sorumlu tutulmayacağı şeklinde yorumlanabilir.

İsviçre merkezli bir kripto para borsası olan Lykke, XRP’yi yeniden listelemeye karar veren ilk borsa oldu. ABD borsalarının popüler altcoin’i yeniden kullanmaya karar verip vermediğini yalnızca zaman gösterecek. Şu anda, XRP  dolardan işlem görüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu