Rhode Island, Blockchain çözümlerini değerlendirmek istiyor

1 Dakikada Okunabilir


31 Mayıs’ta yayınlanan resmi belgelere göre, Rhode Island’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde İdare / Satın Alma Bölümü, halka açık olarak, konsept kanıtı teklifleri yoluyla blok zinciri çözümleri hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Bakanlık, “Devletin daha verimli, şeffaf, doğru, güvenli ve iş dostu olma hedefini daha da ileriye taşımayı” hedefleyen “nitelikli firmalar” ve holdinglerden teklifler aradıklarını açıkladı. Teklifler için son tarih 21 Haziran olarak belirkenirken, bu tarihten önce başvuruların yapılması uyarısı yapıldı.

Raporlara göre, sunulan teklifler, belgedeki daha ayrıntılı bir şekilde açıklanan belirli bir dizi kritere göre bir puan sistemi üzerinde incelenecek ve sonuçlandırılacak. Teknik olarak teklifin, teknik değerlendirme komitesinden noterler tarafından en az 50 puan verilmesi, böylece daha sonra mülakat görüşmesinin uygulanmasına ve daha sonrasında son adım olarak maliyet hesabına geçilecektir.

Şubat ayının sonunda Rhode Island temsilcileri, blok zinciri belirteçlerini Rhode Island Menkul Kıymetler Yasası’ndaki değişikliklerle mevcut devlet menkul kıymet yasalarından çıkarmak isteyen bir tasarıyı çıkararak yeni bir karar verdi. Tasarı, bunun yalnızca “tüketim amaçlı” kullanılan belirteçler olan yardımcı olmayan belirteçler için geçerli olacağını iddia etmişti.

Blockchain teknolojisinin popülaritesinin artmasıyla gittikçe daha fazla sektörde giderek daha fazla kullanılacağı ve gelecekte daha çok kullanılacak olduğu açık.

 Daha önce de belirtildiği gibi, araştırma kuruluşu Data Foundation ve BT şirketi Booz Allen Hamilton kısa süre önce hükümetin başarılı blok zinciri çözümleri hakkında bir rapor yayınladı. Araştırma şu anda federal düzeyde mevcut olan yedi başarılı blok zinciri çözümünden veri toplamış ve başarılı kullanım durumlarını belirlemek için önerdikleri kriterler hesaba katılmıştır.


error: Kopyalama Engellendi!