Anasayfa Kimdir Riccardo Spagni Kimdir?

Riccardo Spagni Kimdir?

Geliştiriciler

Riccardo Spagni Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Monero hakkında bilinmesi gerekenler...

Riccardo Spagni Kimdir?

Riccardo Spagni, Monero projesini yöneten Monero Çekirdek Ekibi'nin üyesi ve aynı zamanda projenin Baş Koruyucusudur.

Hayatı

Güney Afrika’da dünyaya gelen Riccardo Spagni, Güney Afrika sahilindeki Garden Route boyunca yaşıyor. Spagni, eşiyle birlikte ithalat ve ihracat sektöründe iş kurmadan önce uzun yıllar yazılım geliştirme alanında çalışmıştır.

Eğitimi

Riccardo Spagni, bilişim ve lojistik alanlarında akademik geçmişe sahiptir.

Kariyeri

Riccardo Spagni, kariyerine yazılım geliştirme alanında çalışarak başladı. 2011 yılında madencilik yapmaya başlayan Spagni, sonunda madenciliği bıraktı ve sebebini Güney Afrika’da şebekenin harika veya ucuz olmaması olarak belirtti. Ardından, madenciler için kripto para madenciliği yardımcı programı ve sattığı düz paketlenebilir bir GPU madencilik çerçevesi de dahil olmak üzere araçlar geliştirmeye devam etti.

2017 yılında Riccardo Spagni, çok para birimli bir ödeme işlemcisi olan Globee'yi kurdu. Ek olarak, Naveen Jain ve Dan Teree ile birlikte dijital varlıklar için açık kaynaklı bir blockchain platformu olan Tari'yi kurdu.

Monero (XMR)

Monero (XMR), gizlilik, merkezsizleştirme ve ölçeklenebilirliğe odaklanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. 2014 yılında Riccardo Spagni, Monero’yu keşfetti. Monero whitepaper’ı Nicholas van Saberhagen takma adını kullanan biri tarafından yazılmıştı. Yazan kişinin ortadan kaybolmasının ardından, Monero "thankful_for_today" adlı biri tarafından piyasaya sürüldü. Daha sonra Thankful_for_today, topluluğun onayını alamadı ve blockchain çatallandı. Blok zinciri çatalladıktan sonra Spagni ve diğer altı çekirdek geliştirici kodu korumaya devam etti ve sonunda yeni özellikler eklemeye başladı. Bu yedi kişilik grup Monero Çekirdek Ekibi olarak tanındı.

Riccardo Spagni Kimdir?
Riccardo Spagni Kimdir? Riccardo Spagni Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Monero hakkında bilinmesi gerekenler...

Riccardo Spagni Kimdir? ile ilgili Haberler