Anasayfa Sektörel Ripple, ABD'den Uzaklaşıyor: Farklı Ülkelerden İşe Alım Yapacak

Ripple, ABD'den Uzaklaşıyor: Farklı Ülkelerden İşe Alım Yapacak

Sektörel

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse; bu yıl işe alınacak yeni çalışanların büyük bir bölümünün, ABD dışındaki ülkelerden seçileceğini bildirdi.

Ripple, ABD'den Uzaklaşıyor: Farklı Ülkelerden İşe Alım Yapacak

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, düzenleyici belirsizliğin ortasında Amerika Birleşik Devletleri'nden uzaklara taşınma niyetini defalarca dile getirdi. Yakın zamanda verdiği bir röportajda Garlinghouse, bu yıl işe alınacak yeni çalışanların yüzde 80'inin uluslararası lokasyonlardan seçileceğini açıkladı.

Garlinghouse, ayrıca Singapur, Hong Kong, İngiltere ve Dubai gibi yerlerde hükûmetlerin sektörle iş birliği yaptığını belirtti. Bu yerlerde güçlü bir liderlik, açık düzenleyici kurallar ve ayrıca blockchain ve kripto para sektörlerinde belirgin bir ekonomik genişleme olduğunu vurgulayan Garlinghouse, Singapur'daki Token 2049'daki bir panel sırasında şunları söyledi:

Şu anda bir şirket kurmanızı tavsiye etmeyeceğim tek ülke ABD'dir.

Ripple, ABD'den Uzaklaşıyor: Farklı Ülkelerden İşe Alım Yapacak

Temmuz ayında yayınlanan bir rapor, ABD'deki kripto firmalarındaki açık pozisyonların 2021 ve 2022 yıllarına kıyasla düştüğünü ortaya koydu. Bölgedeki bazı büyük şehirlerde yüzde 80'e varan düşüşler görüldü. Raporun yazarı Tonantzin Carmona, şu ifadeleri kullandı:

2010'ların ortalarında kripto paranın popülerliğinin arttığı dönemde, sektördeki iş ilanlarında genel bir artış eğilimi görüldü. Fakat tıpkı kripto para birimlerinin fiyatlarında olduğu gibi bu trend de dalgalanmalardan uzak değildi.

Bir Sonraki Seçim, Kripto Dünyasında Değişiklik Getirecek mi?

Garlinghouse, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri hükûmetinin liderliğindeki potansiyel değişimi de tartıştı. Söz konusu isim, değişimin kaçınılmaz olduğuna ve bir noktada Kongre'nin harekete geçmesi gerekeceğine inanıyordu. Bir X kullanıcısı da konu ile ilgili yorum yaptı ve şunları söyledi:

Tüm işinizin hayatta kalma stratejisinin seçim değişikliğine bağlı olduğunu düşünmek biraz saçma. Unutmayın, sonunda kararı SEC değil yargıç verir. FTX US'in bir bütün haline getirilirken FTX International'ın getirilmemesinin bir nedeni var.

Ripple CEO'su, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşanan meşhur hukuki anlaşmazlığa da değindi. Garlinghouse, Ripple'ın davayla ilgili yasal harcamalara 100 milyon doların üzerinde önemli bir yatırım yaptığını belirtti. Buna rağmen, şirketin kazanma şansı konusunda kendinden emin olmaya devam eden Garlinghouse, şunları söyledi:

Sınırsız kaynaklara sahip bir hükûmet zaten yenilmiş olduğu bir savaşı sürdürmeye devam ediyor.

Ripple, ABD'den Uzaklaşıyor: Farklı Ülkelerden İşe Alım Yapacak içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik