Anasayfa Sektörel Ripple Avukatı, SEC'e Ateş Püskürdü: Eylemleri Şaibeli...

Ripple Avukatı, SEC'e Ateş Püskürdü: Eylemleri Şaibeli...

Sektörel

Ripple avukatı Stuart Alderoty, SEC Başkanı Gary Gensler'a tepki göstererek düzenleyici kurumun "şaibeli davranışlar" nedeniyle eleştirildiğini dile getirdi.

Ripple Avukatı, SEC'e Ateş Püskürdü: Eylemleri Şaibeli...

Gary Gensler, bir konuşmasında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun yetkilerini yinelerken, Ripple'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty ve çeşitli kripto topluluğu üyeleri SEC Başkanı'nı eleştirdi ve sözlerinin eylemleriyle çeliştiğini savundu.

16 Kasım'da SEC Başkanı Gary Gensler, 2023 Menkul Kıymetler Uygulama Forumu'nda yaptığı bir konuşmanın videosunu paylaştı. Konuşmasında ilk SEC başkanı Joseph P. Kennedy'nin sözlerini vurgulayan Gensler, düzenleyici kurumun "dürüst işlerin ortağı ve sahtekârlığın savcısı" olması gerektiğini söyledi.

X'teki (eski adıyla Twitter) gönderi, şu anda SEC'e karşı yasal bir savaşta bulunan Ripple'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty de dâhil olmak üzere kripto topluluğunun çeşitli üyelerinden gelen tepkileri tetikledi. 

Alderoty'ye göre, SEC Başkanı'nın son açıklamalarının doğruluğunun kontrol edilmesi gerekiyor ve Gensler'ın "kriptoya karşı önyargılı olduğu ve soruşturma yapılmadan başkalarına karşı dava açtığı" belirtiliyor.

Ripple Avukatı, SEC'e Ateş Püskürdü: Eylemleri Şaibeli...

Alderoty, SEC'i Sert Bir Dille Eleştirdi

Alderoty, ayrıca Ripple'a dava açıldığını ancak "hiçbir zaman sahtekârlıkla suçlanmadığını" vurguladı. Söz konusu isim, SEC'e yönelik bazı suçlamalarda bulundu ve onların "şaibeli davranışlar" nedeniyle eleştirildiklerini ve uluslararası alanda "önemsiz" hale geldiklerini söyledi.

Alderoty'nin yanı sıra kripto topluluğunun çeşitli üyeleri de Gensler'ın paylaştığı videoya yanıt verdi. Ticaret platformu ShapeShift'in kurucusu ve CEO'su Erik Voorhees, Gensler'in "dürüst işine" iki kez dava açtığını söyledi. 

Bu arada bir topluluk üyesi de Gensler'in sözlerine yanıt vererek alıntı yaptığı şeyin "vizyon" olduğunu söyledi ancak Twitter kullanıcısı, SEC'i "yozlaşmış bir sistemin meşrulaştırılmasını" kolaylaştırmakla suçlayarak sistemin daha da kötüye gittiğini savundu.

Ripple Avukatı, SEC'e Ateş Püskürdü: Eylemleri Şaibeli... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Paranızı Korumak İçin En İyi 5 Donanım Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik