Anasayfa Sektörel Ripple Bir Zafer Daha Kazandı! Merkez Bankası Lisans Verdi

Ripple Bir Zafer Daha Kazandı! Merkez Bankası Lisans Verdi

Sektörel

İrlanda, Ripple'a VASP lisansı vererek söz konusu şirketin Avrupa'daki varlığını güçlendirdi.

Ripple Bir Zafer Daha Kazandı! Merkez Bankası Lisans Verdi

İrlanda Merkez Bankası (CBI), 19 Aralık tarihli açıklamaya göre, Ripple'ın İrlanda'daki yan kuruluşu Ripple Markets Ireland Limited'e kayıtlı Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak lisans verdi.

CBI web sitesindeki bilgilere göre; kayıtlı bir VASP, bir kişi veya kuruluş adına dijital varlıkların çeşitli adresler veya hesaplar arasında transferini kolaylaştırabilir. Bir VASP, ayrıca kripto para birimlerini itibari para birimleriyle takas etme, dijital varlıklar arasında takas yapma ve saklama hizmetleri sağlama gibi hizmetler de sunabilir.

Ripple, Avrupa'da Daha Fazla Genişlemeyi Hedefliyor

Ripple Bir Zafer Daha Kazandı! Merkez Bankası Lisans Verdi

Ripple; lisansının, İrlanda'da belirli dijital varlık hizmetleri sunmasına ve merakla beklenen MiCA gelecek yıl yürürlüğe girdiği zaman hizmetlerini Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki müşterilere genişletmesine imkân tanıyacağını da sözlerine ekledi. Fakat bu genişleme, gerekli diğer lisansların alınmasına bağlıdır.

Ripple Stratejik Girişimler Kıdemli Başkan Yardımcısı Eric van Miltenburg, CBI'nin onayı konusundaki heyecanını dile getirerek yetkililerin firmayı dahil etmesinin bölgesel operasyonları için önemli bir ilerlemeye işaret ettiğini söyledi.

Miltenburg, şunları ekledi:

İrlanda, kendisini sanal varlık endüstrisi için destekleyici bir yetki alanı olarak konumlandırdı. Ülke, sonuç olarak kendisini Ripple gibi işletmelerin faaliyet göstermesi için harika bir yer olarak konumlandırdı. Bu da İrlanda'yı AB düzenlemeleri için birincil üs olarak seçme kararımızı güçlendirdi. 

İrlanda ve daha geniş anlamda AB, sektöre yönelik düzenleyici netlik sağlayarak dijital varlıklara, ödemelere ve fintech ekosistemine olan güveni artırıyor ve bu sektörlerin uzun vadeli gelişimine olan bağlılığını gösteriyor.

Ripple'ın onayının ardından ödeme işlemcisi MoonPay, Zodia Custody ve ABD merkezli kripto para borsaları Gemini ve Coinbase gibi önemli kuruluşlar da dahil olmak üzere İrlanda'da kayıtlı VASP'lerin sayısı 11'e yükseldi.

Ripple Bir Zafer Daha Kazandı! Merkez Bankası Lisans Verdi

Ripple için Başarılı Bir Yıl Oldu

Bu arada İrlanda'daki gelişme, kripto para şirketi için büyük ölçüde olumlu geçen yıla bir başarı daha ekledi. Temmuz ayında Ripple, Yargıç Analisa Torres'in "XRP'nin belirli programlı satışlarının menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine" karar vermesinin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı çok önemli bir puan aldı. Fakat kurumsal alıcılara yapılan diğer doğrudan satışlar menkul kıymet sayıldı.

Daha sonra firmanın yan kuruluşu Ripple Markets APAC Pte Ltd, ülkede dijital ödeme token hizmetleri sağlamak için Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) lisans aldı.​

Ripple Bir Zafer Daha Kazandı! Merkez Bankası Lisans Verdi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar