Ripple, Brezilya’da Ofis Açıyor

1 Dakikada Okunabilir


Dünyanın en büyük kripto para birimlerinden birisi olarak bilinen XRP’nin arkasındaki güç olan Ripple Latin Amerika ülkelerinde daha fazla güç kazanmak istiyor. Başarılı olmak için yeni ofisler açmaya devam eden Ripple, bugün operasyonlarını ve özel teklifleri yönetirken daha kısa sürede etkileşim kurabilmek için kripto paraların çok hızlı geliştiği ve çok büyük dev bir potansiyele sahip olan Brezilya’da başarı elde etmek için operasyonlarını artık farklı bir merkezden yürütmemeyi, Brezilya’dan yürütmeyi tercih etti.

10 Haziran günü yabancı bir basın kaynağına yapılan açıklamada Ripple’ın Brezilya’da ofis açtığı ve yakın zamanda bu konuda bir duyuru yapmaya hazırlandığı açıklandı. Ripple tarafından açılan ofisin merkezi ofise bağlı olarak hareket edecek olduğu, Brezilya bankaları ve diğer şirketler ile anlaşmalarını bu ofisten yürütecek olduğu açıklandı.

Büyük ödeme avantajlarının sağlamakla birlikte, Ripple ayrıca São Paulo Üniversitesi ve Fundação Getúlio Vargas’da dahil olmak üzere Brezilya’daki büyük üniversitelerle işbirliği yapma potansiyelini geliştirdi ve geliştirmeye devam edeceğini gösterdi. Eğitim ve öğretim programları başlatmayı planlayan Ripple, bu sayede ülkede birçok farklı kategoride hizmet sunmuş olacak ve bunu Brezilya’da bir test olarak deneyip daha sonra farklı bölge ve şehirlere de açılacak. Sacco, eğitime yapılan yatırımın Blockchain teknolojisinin geliştirilmesinde kilit bir rol oynayacağını belirtiyor. Ancak, sahadaki araştırmanın bölgedeki kariyer fırsatlarını genişletmesi ve diğer bazı şirketlerin işini zorlaştırması bekleniyor.


error: Kopyalama Engellendi!