Kripto Para Haberleri

Ripple CEO’su, “Biden döneminde Bitcoin yatırımlarında dikkatli olunması gerekiyor.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Joe Biden Amerika başkanı olunca Bitcoin gibi kripto paralarda katı düzenlemeler olabileceğini söyledi. Joe Biden’ın, küresel iklim değişikliğine ve muhtemelen kripto paralara karşı bir savaş başlatması bekleniyor. 77 yaşındaki ABD başkanı, daha önce büyük şirketlerin iklim üzerinde yarattığı etkilere karşı adımlar atmaya kefil oldu. Politik gözlemciler bu konu ile ilgili düzenlemelerden en az hasarı teknoloji şirketlerinin alacağını söyledi.

ABD, Bitcoin

İklim odaklı değişiklikler Bitcoin yatırımcılarını etkileyebilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçen hafta bir tweet’te Biden’ın iklim değişikliğiyle ilgili daha katı kurallarının Bitcoin gibi iş kanıtları odaklı kripto paralar için çok daha zor bir dönemi başlatacağını söyledi. İş kanıtları kripto paraları elektrik kullanarak kripto para ürettiğinden dolayı kripto para madenciliği yeni ABD başkanının hedefinde olabilir.

Garlinghouse, ABD fintech uygulaması Square’in yaptığı son 50 milyon dolarlık Bitcoin alımına atıfta bulundu. Bununla birlikte satın alma işlemi, 425 milyon dolarlık Bitcoin satın alan yazılım odaklı kurumsal şirket MicroStrategy tarafından küçükleştirildi.

Brad Garlinghouse:

Biden, kamu şirketlerinden iklim değişikliğiyle ilgili faaliyetleri ve benzer diğer faaliyetlerdeki sera gazı emisyonlarını açıklamalarını zorunlu kılacak. İklim değişikliğiyle ilgili bu tarz eylemleri görmeyi seviyorum, ilk NYDFS, şimdi de bu. Bitcoin tutan halka açık şirketler, dikkat etmek isteyebilir.

Ripple tarafından yayınlanan kripto para XRP, madencilik işlemlerini içermeyen yinelemeli bir ortak fikir defteri üzerinde çalışıyor. Bu sistem, hem çevresel olarak hem de daha hızlı bir ağ oluşturmak için daha iyidir. Ripple (XRP) bu yüzden diğer kripto paralar gibi yeni ABD başkanının iklim odaklı çözümlerinden etkilenmeyebilir.

Ripple (XRP)

Brad Garlinghouse: XRP “57,000 kat daha verimli”

Ripple, bu amaçla Temmuz ayında, fikir birliği tasarımının neden madencilik temelli kripto para birimlerinden daha iyi olduğunu ve çevresel sürdürülebilirliğin XRP kullanmanın temel faydalarından biri olduğunu tartışmak için bir “Çevresel Etki” raporu yayınladı.

Brad Garlinghouse:

“XRP, her 1 milyon işlem için 79,000 ampul saatine güç sağlayabilir. Buna karşılık, her 1 milyon işlem için Bitcoin 4,51 milyar ampul saatine güç sağlayabilir. Bu, XRP’nin enerji tüketiminin 57,000 kat daha verimli olduğu anlamına geliyor.

Bu karşılaştırma ile Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerin iklimsel etkisi, ABD’deki kripto paralar için daha fazla düzenlemeyi teşvik edebilir.

“Son dakika: Bitcoin borsası KuCoin çalınan kripto paraları geri aldı!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-bitcoin-borsasi-kucoin-calinan-kripto-paralari-geri-aldi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu