Anasayfa XRP Haberleri Ripple CEO’su, O Ülkenin Başbakanı ile Görüştü!

Ripple CEO’su, O Ülkenin Başbakanı ile Görüştü!

XRP Haberleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hangi ülkenin başbakanı ile kripto para birimleri hakkında görüşmede bulundu? İşte ayrıntılar…

Ripple CEO’su, O Ülkenin Başbakanı ile Görüştü!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kısa bir süre önce Davos ziyareti sırasında Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili ve Başbakan Yardımcısı Levan Davitashvili ile bir araya geldi. 

George Online haber sitesine göre, Gürcistan Başbakanı Garibashvili, ülkenin elverişli iş ortamını ve istikrarlı siyasi ortamını öne sürerek, Ripple CEO’su Garlinghouse’u Gürcistan’da kurumsal hizmet merkezi hayata geçirmeye çağırdı. Gürcistan, teknolojiyi kamu hizmetlerinde özellikle de tapu sürecinde uygulayan ilk ülke olarak blok zincirinde bir öncü olmuştur.

Ripple CEO Garlinghouse’un Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bu konu ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor. 

Garlinghouse: ABD Bu Konuda Geri Kaldı!

Ripple CEO’su Garlinghouse, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun yıllık toplantısında kripto para birimlerine ilişkin açıklamada bulundu. Kripto para sektöründe düzenleme bakımından eksiklik yaşandığını dile getiren Garlinghouse, bunun mutlaka ele alınması gereken bir problem olduğunu ve ABD’nin kripto para sektörü için net standartlar oluşturma konusunda geri kaldığını belirtti.

Ripple, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında 100 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu olumlu bir adım olarak nitelendiriliyor. Dokuz rakamlı yatırım, karbon kredisi piyasasının iyileştirilmesine katkıda bulunacak. Karbon piyasası; işletmelerin ve şahısların C02 emisyonlarını dengelemek için karbon kredisi ticareti yapmalarına imkân tanıyor. Ripple, aynı zamanda karbon kredisinin tokenize edilmesine olanak sağlayan yeni bir özelliğe yatırım yapacağını dile getiriyor.

Ripple, geçen hafta Avrupa ve Meksika arasında yeni bir ödeme koridorunun oluşturulması hedefi doğrultusunda dünya çapında para transferleri için hayata geçirilmiş Litvanya merkezli çevrimiçi bir platform olan FINCI ile ortaklık kurduğunu bildirdi. 

Ripple CEO’su, O Ülkenin Başbakanı ile Görüştü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)