Anasayfa Sektörel Ripple CEO'su SEC'i Suçladı! Kurum Amacından Saptı mı?

Ripple CEO'su SEC'i Suçladı! Kurum Amacından Saptı mı?

Sektörel

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'i "yatırımcıları koruma" amacından sapmakla suçladı.

Ripple CEO'su SEC'i Suçladı! Kurum Amacından Saptı mı?

ABD merkezli blockchain ödeme firması Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yönelik güçlü eleştirilerini paylaştı ve düzenleyici kurumu "yatırımcıları koruma konusundaki temel amacından sapmak" ile suçladı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Dubai'de düzenlenen Ripple'ın Swell konferansında CNBC ile konuşan Garlinghouse, SEC'in öncelikleriyle ilgili endişelerini dile getirdi ve kurumun düzenleyici eylemleriyle kimi korumaya çalıştığını sorguladı.

Garlinghouse'un açıklamaları, SEC'in Ripple ve yöneticilerine karşı "XRP tokenlerinin perakende yatırımcılara ilk satışıyla ilgili 1,3 milyar dolarlık bir menkul kıymet dolandırıcılığı" iddiasıyla 2020'de yaptığı suçlamanın ardından geldi.

Ripple, Temmuz ayında bir hakimin XRP'nin "kendi başına bir menkul kıymet olmadığına" karar vermesiyle önemli bir zafer kazandı.

Ekim ayında SEC, Garlinghouse ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen'e yönelik menkul kıymetler yasası ihlali suçlamalarını düşürdü.

Garlinghouse: SEC Geri Adım Atmalı

Garlinghouse, Dubai'de CNBC'ye verdiği demeçte, bunu sadece Ripple için değil tüm kripto endüstrisi için olumlu bir gelişme olarak gördüğünü söyledi.

Düzenleyici ortamda ileriye dönük olumlu bir değişim beklediğini de belirten Garlinghouse; SEC'in eylemlerinin, Kongre tarafından dijital para birimlerini düzenleyen federal yasalara yol açarak sürekli davalara olan bağımlılığı azaltacağını umduğunu söyledi.

Ripple CEO'su SEC'i Suçladı! Kurum Amacından Saptı mı?

Garlinghouse, "Bunun, dünyanın en büyük ekonomisinde muazzam potansiyele sahip inanılmaz bir endüstrinin geliştiğini görmek için Amerika Birleşik Devletleri'ndeki donmuş buzun çözülmesi olacağını umuyorum." dedi.

Grayscale'in Bitcoin Trust'ını spot Bitcoin ETF'e dönüştürme planını içeren son mahkeme kararının altını çizen Garlinghouse, SEC'in düzenleyici yaklaşımını yeniden gözden geçirmesi ve bazılarının "yaptırım yoluyla düzenleme" olarak adlandırdığı yaklaşımdan uzaklaşması gerektiğini vurguladı.

Garlinghouse, "Genel olarak yargıçlar, oldukça ortada durma eğilimindedir ve dramatik olmamaya çalışırlar. Bence bir noktada SEC, geri adım atmalı ve yaptırım yoluyla düzenleme yaklaşımının kırılması gerektiğini fark etmeli." dedi. 

Kaynak: Cryptonews

Ripple CEO'su SEC'i Suçladı! Kurum Amacından Saptı mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar