Anasayfa Sektörel Ripple CEO'sundan Çarpıcı Açıklama: Anlaşmayı Feshettik!

Ripple CEO'sundan Çarpıcı Açıklama: Anlaşmayı Feshettik!

Sektörel

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse; şirketin, Fortress Trust satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirdi.

Ripple CEO'sundan Çarpıcı Açıklama: Anlaşmayı Feshettik!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'a göre; Ripple, Fortress Trust'ın satın alınmasına devam etmeme kararı aldı. Garlinghouse, anlaşmanın durdurulmasıyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmasa da Ripple'ın bazı kapasitelerde bir yatırımcı olarak katılımını sürdüreceğini belirtti.

Garlinghouse, 29 Eylül'de X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, Ripple'ın Fortress Trust'ı artık satın almayacağını duyurdu. Bu karar, sadece üç hafta önce, 8 Eylül'de bir niyet mektubu imzalanmasına rağmen alındı.

Birkaç hafta önce Fortress Trust'ı satın almak için bir niyet mektubu imzaladık. O zamandan beri doğrudan bir satın alma ile ilerlememe kararı aldık ancak Ripple, bir yatırımcı olarak kalacak.

Bununla birlikte Garlinghouse, Fortress'taki ekibi "inanılmaz yetenekli" olarak övdü. Mevcut düzenleme işe yaramamış olsa da Garlinghouse, iki şirket arasında gelecekte iş birliği yapma potansiyelinin devam ettiğini vurguladı.

Ripple, bu ayın başlarında planı açıkladıktan sonra Fortress Trust'ın, Ripple'ın devam eden ilerlemelerini tamamlamada sunabileceği değerli rolü özetledi.

Ripple CEO'sundan Çarpıcı Açıklama: Anlaşmayı Feshettik!

Ripple; Fortress Trust'ın teknolojisinin ve lisanslamasının, genişleyen kurumsal kripto piyasasını desteklemede hayati bir rol oynayacağını açıkladı. Ripple, ayrıca şirketin kendi iş ve ürün planlarıyla uyumlu olduğuna inanıyor.

Ripple, satın alma işleminin düzenleyici lisans portföyünü genişleteceğini vurguladı ve Fortress Trust'ın Nevada Trust lisansına sahip olduğunu da belirtti.

Bu arada Ripple, ABD SEC'in düzenleyici incelemesi altında kalmaya devam ediyor. Yerel tokeni XRP'nin perakende amaçlı bir menkul kıymet olarak kabul edilmediğini belirten bir mahkeme kararından sonra bile SEC hızla temyize başvurdu. Mahkeme, temyiz duruşmasını 2024 yılının ikinci çeyreği için planladı.

Yazının hazırlandığı sırada XRP fiyatı, 0,51 dolardan işlem görüyor.

Fortress Son Müşteri Uzlaşmasını Açıkladı

Duyurudan sadece bir gün önce Fortress, dört müşterinin güvenliğinin tehlikeye girmesine yol açan bir ihlâl bildirdi. Bulut araçları tehlikeye giren üçüncü taraf bir satıcının, Fortress'ı etkilediği söyleniyor.

Fakat Fortress, hesapların tamamen geri yüklendiğini ve "fon kaybı olmadığını" iddia etti. Fortress tarafından yapılan aynı duyuru, kısa bir süre içerisinde "bazı büyük şirket haberlerinin" açıklanacağına işaret etti. 

Bu arada sadece dört ay önce Ripple, önemli bir satın almayı açıkladı. Garlinghouse, 17 Mayıs'ta şirketin İsviçreli gözetim firması Metaco'yu 250 milyon dolara satın aldığını duyurdu. 

Kaynak: BeInCrypto

Ripple CEO'sundan Çarpıcı Açıklama: Anlaşmayı Feshettik! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar