Anasayfa Altcoin Ripple Cephesinde Halka Arz İddiası! XRP Nasıl Tepki Verecek?

Ripple Cephesinde Halka Arz İddiası! XRP Nasıl Tepki Verecek?

Altcoin

Ripple'ın halka arz hazırlıklarıyla ilgili önemli bir hamlede bulunması, XRP fiyatını nasıl etkileyecek? İşte ayrıntılar...

Ripple Cephesinde Halka Arz İddiası! XRP Nasıl Tepki Verecek?

Yakın zamanda yayınlanan bir iş ilanı, potansiyel bir Ripple IPO'su (Halka Arz) spekülasyonlarına yol açtı. Şimdi soru şu: XRP fiyatı toparlanabilir mi?

Haftalık teknik analiz, XRP fiyatının yıllık en yüksek seviyesi olan 0,94 dolardan işlem gördüğü Temmuz ayından bu yana devam eden bir düşüşe saplandığını gösteriyor.

Aşağı yönlü hareket, 0,42 dolarlık düşük bir seviyeyle sonuçlandı. Bu da 0,53 dolarlık yatay destek alanının kırılmasına neden oldu.

Kısa bir toparlanmanın ardından fiyat, geçici olarak 0,53 dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak ardışık uzun üst fitillerin (kırmızı simgeler) gösterdiği gibi bunu koruyamadı. Geçen hafta düşüş yeniden başladı. XRP fiyatı, Haziran 2022'den bu yana uzun vadeli yükselen bir destek trend çizgisini takip etti.

Ripple Cephesinde Halka Arz İddiası! XRP Nasıl Tepki Verecek?

Yeni Bir İş İlanı, Halka Arz İddialarını Beraberinde Getirdi

Bazı ilginç Ripple haberleri bugün piyasaya çıktı. "Hissedarlar İletişim Kıdemli Müdürü" pozisyonu için açılan yeni bir iş ilanı, X kullanıcıları arasında Ripple Labs'ın halka arzı düşündüğü yönünde spekülasyonlar yarattı.

Halka arz, bir şirketin hisselerinin halka ilk satışını işaret eder. Halka arzdan önce şirket, genellikle özel bir şirkettir ve kurucuları ve risk sermayedarları gibi yatırımcılar tarafından finanse edilir.

Bu, aynı zamanda Ripple Labs CFO'su Kristina Campbell'in şirketten ayrıldığını açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Son olarak Ripple Swell konferansı yaklaşıyor. Bu etkinlik, 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek ve aralarında Ripple Labs CEO'su Brad Garlinghouse'un da bulunduğu çok sayıda konuşmacı yer alacak.

XRP Fiyat Tahmini: RSI Ne Diyor?

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI), devam eden aşağı yönlü XRP eğilimini destekliyor. Yatırımcılar, bir piyasanın aşırı alınıp satıldığını değerlendirmek ve bir varlığın alınıp satılmayacağına karar vermek için RSI'yı bir momentum göstergesi olarak kullanırlar.

Yükseliş eğiliminde 50'nin üzerinde bir RSI okuması boğaları desteklerken, 50'nin altında bir okuma bunun tersini gösterir. RSI, 50'nin altına düşüyor ve bunların her ikisi de düşüş eğiliminin işaretleri.

Buna ek olarak RSI, Temmuz ayından bu yana yükselen bir destek trend çizgisinin (yeşil) altına inerek XRP'nin fiyatında devam eden düşüşü daha da destekledi.

Düşüş eğilimi devam ederse XRP fiyatı potansiyel olarak yüzde 20 daha düşebilir ve daha önce bahsedilen 0,40 dolardaki uzun vadeli yükselen destek trend çizgisine gerileyebilir.

Ripple Cephesinde Halka Arz İddiası! XRP Nasıl Tepki Verecek?

Bununla birlikte bu düşüş eğilimine rağmen XRP fiyatının 0,53 doların üzerinde bir haftalık kapanış yapması, yükseliş eğiliminin hala devam ettiğini gösterecektir. Böyle bir senaryoda fiyat, yüzde 55 artabilir ve bir sonraki direnç seviyesi olan 0,75 dolara ulaşabilir.

Kaynak: BeInCrypto

Ripple Cephesinde Halka Arz İddiası! XRP Nasıl Tepki Verecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar