Kripto Para Haberleri

Ripple, Coinbase ve Binance Singapur’da Bir Süreliğine Lisans Aldı

Ripple, Coinbase ve Binance dahil olmak üzere bir dizi kripto para şirketine Singapur’da sınırlı bir süre için lisans verildi.

Singapur Para Otoritesi (MAS) çarşamba günü yaptığı açıklamada Ripple Labs Singapore, Coinbase Singapore, Binance Asia Services ve diğer kripto para şirketlerine kısa süreliğine lisans verdi ve şirketlerin hizmetleri sunabileceğini açıkladı.

Her üç firma da 28 Temmuz 2020 tarihine kadar dijital ödeme tokeni hizmetleri sağlayabilecek. 28 temmuzdan önce şirketlerin lisansa başvurması gerekiyor.

BitGo Singapur ve Gemini Trust Company gibi diğer firmalar da 28 Ocak 2021 tarihine kadar hesap açma hizmeti, yurtiçi para transferi hizmeti ve sınır ötesi para transferi hizmeti sunabilecek.

Singapur Para Otoritesi:

“Ödeme hizmetleri tasası kapsamında belirli ödeme hizmetlerini sağlamak için bu şirketlerin tam olarak lisanslanmadığını, ancak belirli ödeme hizmetlerini sunmaya devam etmelerine izin verildiğini lütfen unutmayın. Bu istisnalar belirtilen süreden sonra sona erecektir.”

Muafiyet tanınan diğer önemli kripto para firmaları arasında LedgerX, OKCoin, DRW, Cumberland, GSR ve Pundi X’in Singapur kuruluşları bulunmaktadır.

Pundi X Labs hukuk genel müdürü David Ben Kay:

” Ödeme hizmetleri yasasına uygun olarak, 28 Temmuz 2020’ye kadar hesap verme ve dijital ödeme tokeni hizmetlerini sürdürmek için lisans başvurumuzu yapacağız.”

Singapur’un Ödeme Hizmetleri Yasası bu yılın başlarında yürürlüğe girdi. O sırada Singapur Para Otoritesi, kripto para işlemlerinin anonim ve sınırsız doğası nedeniyle “önemli” kara para aklama riskleri taşıdığına inandığını açıkladı. Bu nedenle, tüm kripto para işletmelerinin ülkede faaliyet göstermek üzere lisans alma zorunluluğu getirdi.

Yasa kapsamında ülkenin üç tür lisans sınıfı var: Para ticareti, standart bir ödeme kurumu ve büyük bir ödeme kurumu lisansı.

Singapur Para Otoritesi:

“Her hizmet sağlayıcısının üç lisanstan yalnızca birine sahip olması gerekiyor.”

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu