Analizler

Ripple Fiyat Tahmini: XRP Tekrardan 1 Doların Üzerine Çıkacak mı?

Ripple (XRP) fiyatı dün %25’in üzerinde yükseldikten sonra Salı günü erken saatlerde oynak bir fiyat hareketinde işlem görüyor. Şu anda Ripple pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 0,99474 doların altında, yaklaşık 0,93 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ripple, özellikle de büyük kripto para birimlerini etkileyen geçen Çarşamba günü düşüşünde yaklaşık %50 değer kaybetti. Bununla birlikte Ripple o zamandan beri önemli ölçüde toparlandı, ancak henüz 1 dolar seviyesinin üzerinde kalamadı. Sadece birkaç gün önce, iyimser bir şekilde XRP’nin 2 dolarlık seviyeyi test edeceğini ediyorduk.

Çin’in genel olarak kripto para ticareti ve kripto para birimleri üzerinden son uyarı açıklaması yüzünden piyasaya temkinli havanın geldi. Buna ek olarak  Ripple ve SEC arasında devam eden davadaki son gelişmeler nedeniyle de fiyat şu anda aşağı yönlü ek bir baskı ile karşı karşıya.

Mahkeme, şirketin Ripple’ın yabancı ortaklarından bilgi almak için SEC’in denizaşırı faaliyetlerini durdurma girişimlerine karşı karar verdi. Ripple’ın şu anda karşılaştığı bir diğer zorlukta SEC’in XRP kripto para biriminin doğası hakkında 2012’de aldığı hukuki tavsiyelere erişmesini engellemek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  25 milyon dolarlık kripto para bağışı

Dava, kripto para yatırımcıları ve düzenleyiciler tarafından yakından takip edilecek, çünkü sonucu yalnızca XRP’nin bir menkul kıymet olarak statüsünü belirleyemeyecek, aynı zamanda genel kripto para piyasası üzerinde de önemli sonuçlar doğuracak. Yatırımcıların bu sektörde deneyimledikleri yüksek oynaklık ve belirsizlik seviyeleri göz önüne alındığında bu dava kripto para sektörü için daha katı düzenlemelere olan ihtiyacı artırabilir.

ripple

Ripple Fiyat Tahmini

4 saatlik XRP / USD grafiğinin teknik analizi karışık sinyaller veriyor; göstergeler MACD ve fiyat hareketinin yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor, ancak hareketli ortalamalar satış baskısı uyguluyor. Şimdilik, fiyat 0.83 dolar seviyesindeki desteğin oldukça üzerinde duruyor ve bu tüccarlara biraz da olsa rahatlama sağlıyor.

Bununla birlikte fiyatın yükselmesi için alıcıların XRP’yi kilit seviye olan 1 dolar üzerine çıkarması gerekiyor. Böyle bir hareket olursa XRP 1.37 dolarlık pivot seviyesine kadar çıkabilir. Hatta XRP fiyatı bu seviyeyi de kırarsa yükseliş trendi daha da güç kazanacaktır. Böyle bir harekette XRP 1,90 doların üzerine çıkabilir.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu