Anasayfa Coin Fiyatı Ripple (XRP) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ripple Kaç TL Kaç Dolar?

Ripple (XRP) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ripple Kaç TL Kaç Dolar?

Coin Fiyatı
ripple-xrp

1 XRP (Ripple) Kaç TL? XRP (Ripple) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Günümüzde, para transferi işlemlerini hızlandırmak adına pek çok girişim olduğunu görüyoruz. Eskide kalan geleneksel sistemlerin yavaşlığı nedeniyle, çağa ayak uyduracak yeniliklerin arandığı bu dönemde, karşımıza çıkan en büyük projelerden birisini XRP ya da bilinen adıyla Ripple olarak söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde Ripple hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilir ve Ripple’ın en güncel fiyatına ve grafiklerine erişebilirsiniz…

1 XRP (Ripple) Kaç TL
1 XRP (Ripple) Kaç Dolar
1 XRP (Ripple) Kaç Euro
XRP (Ripple) 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
XRP (Ripple) 24 Saatlik En Düşük TL
XRP (Ripple) 24 Saatlik En Yüksek TL
XRP (Ripple) 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
XRP (Ripple) Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam XRP (Ripple) Miktarı

 

 

 

XRP (Ripple) Nedir?

Ripple, küresel bir ödeme ağı olarak tasarlanan ve herhangi bir yere herhangi bir para birimini çok kısa sürelerde gönderebilmeyi ve bunu oldukça makul fiyatlarla gerçekleştirebilmeyi amaçlayan bir platformdur. Geleneksel para gönderim sistemleri olan SWIFT ve Western Union’u kendisine rakip alan Ripple, oldukça yavaş işleyen bu sistemlerin aksine, çok daha hızlı işlem imkanı vadediyor.

XRP (Ripple) Ne İşe Yarar?

XRP (Ripple), uluslararası para gönderim işlemlerinde bekleme süresini azaltmaya ve işlem ücretlerini minimum seviyeye çekmeye yarayan bir sistemdir. Kendisine e-posta sistemini örnek alan XRP (Ripple), bu kadar kısa sürelerde mesaj veya e-posta gönderilebiliyorken, paranın da çok kısa sürelerde dünyanın herhangi bir yerine gönderilebileceğini düşünerek yaratılmıştır.

XRP (Ripple) Nasıl Alınır?

XRP ya da bilinen adıyla Ripple, işlem gördüğü borsalardan alınabilen bir dijital varlıktır. Birçok borsada işlem görmesiyle bilinen Ripple’ı almak için, en büyük ticaret hacmine sahip olan ve Türkçe dil desteği bulunan Binance’ı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Türk Lirası ile işlem yapmak istiyorsanız BtcTurk PRO veya Paribu üzerinden de Ripple alabilirsiniz.

Binance üzerinden Ripple alabilmek için, öncelikle Binance hesabınızın olması gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra giriş yaparak, Deposit bölümünde bulunan ‘Funds’ yani fonlar kısmına gitmeniz gerekiyor. Burada sizleri karşılayacak olan ekrandan, XRP seçeneğini seçerek devam etmeli ve adres bölümü sayfasına geçiş yapmalısınız. XRP deposit adresini tam olarak girdikten sonra, işleminizi tamamlamış olursunuz ve coininiz kısa bir süre içerisinde hesabınıza geçmiş olur.

1 XRP (Ripple) Coin Kaç TL Yapar?

1 XRP (Ripple), şu sıralarda Türk Lirası olarak işlem görüyor.

1 XRP (Ripple) Coin Kaç Dolar Yapar?

1 XRP (Ripple), Amerikan Doları olarak ise USD olarak karşımıza çıkıyor.

1 XRP (Ripple) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Ripple’ın Bitcoin cinsinden değerinin ise BTC olduğunu görüyoruz.

XRP (Ripple) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

XRP (Ripple) madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir. Dolaşımda yer alan tüm Ripple değerleri, şirket tarafından üretiliyor olup, toplamda 100 milyar arzı vardır. Diğer tüm kripto para birimlerine göre daha farklı bir yola giden Ripple, üretim sistemi olarak madencilik yerine çok daha farklı bir sisteme başvurmuştur. Şirket tarafından üretilmiş olan Ripple’lar belirli aralıklarda piyasalara çıkarılmaya devam ediyor.

XRP (Ripple) Coin Neye Göre Düşer?

XRP (Ripple), birçok kripto para biriminde olduğu gibi talebinden fazla arza sahip olması durumunda fiyat düşüşü yaşayabilir. Bunun yanı sıra hakkında çıkan spekülatif haberler ve olumsuz yorumlar da fiyatının düşmesine rol oynayan diğer etkenler arasında yer alıyor.

XRP (Ripple) Coin Fiyatı

Ripple’ın fiyatının şu sıralarda, Türk Lirası ya da bir başka deyişle Amerikan Doları olduğunu görüyoruz.

XRP (Ripple) Coin Grafiği

XRP (Ripple) grafiğini, piyasalara giriş yaptığı 5 Ağustos 2013 tarihinden günümüze kadar ele aldığımızda, çok nadir büyük yükselişler yaşadığını görüyoruz. Özellikle ilk giriş yaptığı tarihlerde sektörün henüz yaygınlaşmaması nedeniyle kayda değer bir yükseliş gösteremeyen ve Bitcoin’in gölgesinde kalan Ripple, ilk büyük yükselişini 2017 senesinin Mayıs ayında yaşamış olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle 2017 senesinin Aralık ayının sonlarında ve bunu takiben 2018 senesinin Ocak ayının başlarında çok büyük bir yükseliş yaşayan Ripple, çok geçmeden keskin bir düşüşle tekrar azalmaya devam etmiş olarak görülüyor. O zamandan beri herhangi bir büyük yükseliş yaşamamış olan Ripple, günümüzde de ufak dalgalanmalarla piyasalarda bulunmaya devam ediyor.

XRP (Ripple) Coin Piyasa Değeri

XRP (Ripple) piyasa değerinin, TL olduğunu görüyoruz. Piyasa değerinin Amerikan Doları karşılığını ise USD olarak belirtebiliriz.

XRP (Ripple) Coin Analizleri

XRP (Ripple), çok farklı özellikleri ve sağladığı avantajlar ile birlikte geleceğin en önemli kripto paraları arasında gösteriliyor. Küresel bir ödeme ağı olan Ripple, dünyanın herhangi bir bölgesine yalnızca saniyeler içerisinde gönderim yapabilme imkanı sunmasıyla, birçok kişinin kullanımına başvurmasıyla öne çıkıyor.

Özellikle son dönemde yaygınlaşan bu uluslararası gönderimleri, hızlı yapmasının yanı sıra çok düşük işlem ücretleri ile yapması da çekiciliğini bir hayli arttırıyor. Bunun yanı sıra Ripple’ın madencilik ile üretilemiyor olması da ona farklılık kazandırıyor. Günümüzde Bitcoin madenciliğinden kazanılan ödüllerin gitgide azalması ve bu işlemin zorlaşması, insanları başka arayışlara sokuyor. Bu da Ripple’ın yaygınlaşmasında ve gelecekte daha da popüler bir hale gelmesinde başrolü oynuyor.

XRP (Ripple) Coin Yükselir mi?

XRP (Ripple), kendisine olan talebin yükselmesi durumunda, fiyatında da bir yükselme yaşayabilir. Çok düşük işlem ücretleri talep etmesinin yanı sıra hızlı işlem imkanı sağlıyor olması, Ripple’a olan talebi arttırıyor. Şu ana kadar yalnızca 2017’nin sonu ve 2018’in başında büyük bir yükselme gösteren XRP (Ripple), gelecekte talebinin artması ile ve arzının azalmasıyla daha da değerlenebilir.

XRP (Ripple) Coin Nasıl Çalışır?

Ripple’ın diğer tüm kripto para birimlerinden en farklı özelliği madenciliğinin yapılamıyor olması olarak öne çıkıyor. Toplam arzı 10 milyar olan XRP (Ripple), şirket tarafından belirli aralıklarla piyasaya sunuluyor ve işlemler yapıldıkça kesilmiş olan XRP miktarları sistemden düşülerek çalışıyor. Bu da herhangi bir işlemin yapılmasıyla, dolaşımda bulunan Ripple miktarının azalmasını sağlıyor.

XRP (Ripple) Nereden Alınır?

XRP (Ripple), birçok borsada işlem gören, oldukça popüler bir kripto paradır ve bu borsalar üzerinden kolaylıkla alınabilir. Özellikle en çok tercih edilen ve en büyük borsa olarak bilinen Binance, Ripple almak için en kolay yollardan birisi. Bunun yanı sıra Türk Lirası ile XRP alınması da mümkün. Yerli kripto para borsaları olan BtcTurk ve Paribu üzerinden Ripple alımı yapılabilir.

XRP (Ripple) Coin Güvenilir mi?

XRP (Ripple), genellikle bankalarla doğrudan çalışabilmesi ve çeşitli özellikleri nedeniyle güvenli bir platform olarak tasvir ediliyor. Ancak, Purdue Üniversitesi’ndeki birtakım araştırmacıların yaptığı incelemeler sonucunda, bazı güvenlik problemlerinin olabileceği söyleniyor.

Açık kaynak kodu kullanması nedeniyle Ripple’ın kolaylıkla manipüle edilebileceğini belirten araştırmacılar, kullanıcıların coinlerine erişme problemi yaşayabileceğini veya soyulabileceğini söylüyor. Henüz kanıtlanmamış bir durum olsa da böyle bir araştırmanın yapılması bile Ripple hakkında güvenlik endişelerinin oluşmasına neden olabiliyor.

XRP (Ripple) Coin Neye Göre Artar?

XRP (Ripple), her kripto para biriminde olduğu gibi talebinin artması veya arzının azalmasıyla artabilen bir dijital varlıktır. Bunun yanı sıra hakkında çıkan olumlu haberler, büyük ortaklık anlaşmaları veya türlü gelişmeler doğrultusunda da XRP fiyatı artış gösterebilir.

XRP (Ripple) Coin Haberleri

XRP (Ripple) hakkındaki haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde sıraladık:

Ripple’dan Yeni Bir Atılım

En büyük altcoinlerden birisi olarak gösterilen Ripple, oldukça fazla süren yasal karmaşalardan dolayı, farklı bir yola gidebilir. Son olarak gündeme düşen iddialar ışığında Ripple’ın, ABD’deki yasal düzenlemelerin halen netleşmemiş olmasından dolayı Avrupa ya da Asya’ya taşınabileceği açıklandı. 6 Ekim tarihinde düzenlenmiş olan Los Angeles Blockchain Zirvesi’ne katılan Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Fortune Dergisi muhabiri Jeff Roberts’a, ABD’nin kripto paranın küreselleşmesi konusunda oldukça geri kaldığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin dijital paraları ve blok zinciri teknolojisini hoş karşılamadığını belirten Larsen, genel merkezlerini daha iyi karşılanacaklarını düşündükleri İngiltere, İsviçre gibi Avrupa ülkelerine veya Singapur, Japonya gibi Asya ülkelerine taşıyabileceklerini ifade etti.

Ripple’ın Rekor Kırması İçin Kritik Seviye Belli Oldu

Ripple’ın son dönemdeki direnç kırma serüveni tüm hızıyla sürüyor. Piyasa değeri bakımında dördüncü sıradaki yerini koruyan XRP (Ripple), kripto para sektöründeki diğer elemanlar ile ters bir yönde ilerlemeye devam ediyor. Özellikle lider kripto para Bitcoin’in Eylül ayından beri düşüş yaşadığı şu dönemde, önce 0,21 dolarlık direnci kıran Ripple, son olarak da 0,25 dolarlık direnci kırmayı başardı.

Uzmanlar Ripple’ın, 0,255 dolarlık direnci kırabilmesi durumunda, 0,33 dolara kadar yükselebileceği bir ralliye giriş yapabilmesini beklediklerini söylüyorlar. Her ne kadar bu yorum daha çok dikkat çekse de bazı analistler de Bitcoin’de olduğu gibi sert bir düşüş ile beraber Ripple’ın 0,23 dolar seviyesine gerileyebileceğinden bahsediyorlar. Ortak kanı ise 0,26 dolarlık direncin kırılmadan herhangi bir rallinin başlamasının söz konusu olmadığı.

Ripple (XRP) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ripple Kaç TL Kaç Dolar? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)