Anasayfa Altcoin Ripple, Fortress Trust'ı Satın Aldı: XRP Nasıl Etkilenecek?

Ripple, Fortress Trust'ı Satın Aldı: XRP Nasıl Etkilenecek?

Altcoin

Ripple'ın Fortress Trust'ı satın alması, XRP fiyatı üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacak? İşte ayrıntılar...

Ripple, Fortress Trust'ı Satın Aldı: XRP Nasıl Etkilenecek?

Ripple, SEC'e karşı kazandığı ilk zaferden sadece haftalar sonra gelişmelerinde ivme kazanmaya başlıyor. Ağ, etki alanını genişletmeyi amaçlayan stratejik hamleler yapıyor.

Ripple, kısa bir süre önce Fortress Trust'ı satın aldığını duyurdu. Bu duyuru, şirketin daha önce duyurduğu Metaco'nun yaklaşık 250 milyon dolara satın alınmasından kısa bir süre sonra geldi. Bu, Web3 alanındaki en büyük satın alımlardan biri olarak görülüyor. Peki, bu satın alımlar Ripple'ın büyük planına nasıl uyuyor?

Metaco, kripto saklama hizmetleri sağlarken Fortress Trust ise kurumsal kripto piyasası altyapısı sunuyor. Sadece buna dayanarak bile Ripple'ın kurumsal kriptoların benimsenmesine katkıda bulunan en büyük Web3 oyuncularından biri olmaya hazırlandığını ve dolayısıyla saklama hizmeti satın aldığını görebiliriz.

Şirket, ayrıca kurumsal katılımı teşvik etmek için doğru altyapıya sahip olunması gerektiğinin de farkında. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, satın alma hakkında şunları söyledi;

İşimizi hızlandırmak ve kripto altyapısı için kritik olan alanlarda avantajımızı sürdürmek için bu ekibi ve teknolojisini bünyemize katmaktan heyecan duyuyoruz.

XRP, Bu Gelişmelerden Yararlanacak mı?

Ripple'ın Fortress Trust'ı satın alması temel olarak düzenleyici lisans portföyünü genişletmesine olanak sağladı. Satın alımlar, Ripple'ın saklama temelli bir yaklaşımla kripto piyasasına kurumsal likidite dalgasını destekleme hazırlığını yükseltiyor. Bu strateji işe yararsa, XRP'yi kurumsal talebin hedefine koyabilir.

XRP'nin beklentileri iyileşirken, fiyat hareketi Temmuz kazançlarını kaybettikten sonra düşük volatiliteli belirsizlikte kaldı. Bu yazının yazıldığı sırada bir XRP fiyatı, yaklaşık 0,50 dolardan işlem görüyor.

Ripple, Fortress Trust'ı Satın Aldı: XRP Nasıl Etkilenecek?

XRP'nin fiyat cephesindeki coşku eksikliğine rağmen, zincir üstü veriler piyasanın satın alımlara yanıt verdiğini ortaya koydu. Ripple'ın sosyal hâkimiyeti son 24 saat içinde, muhtemelen son satın alımlara ilişkin haberlere yanıt olarak hafif bir yükseliş kaydetti.

Eylül ayının ilk haftasında yatırımcı duyarlılığında bir artış gözlemlendi. Bununla birlikte iyileşen duyarlılık, yükseliş ivmesine dönüşmedi. Bunun nedeni büyük olasılıkla önemli bir fiyat değişikliğini desteklemek için yeterli talep ve hacmi canlandıramamasıydı.

Adres faaliyeti son dört haftanın en düşük seviyelerine geriledi. Bu arada, zincir üstü hacim nispeten sabit kaldı ve bu da satın alma haberlerinin XRP fiyatı ve talep dinamikleri üzerinde kısa vadeli bir etkiyi tetiklemediğini gösteriyor.

Kaynak: AMBCrypto

Ripple, Fortress Trust'ı Satın Aldı: XRP Nasıl Etkilenecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar