Anasayfa Sektörel Ripple Hakkında Flaş Gelişme: Lisansını Resmen Aldı!

Ripple Hakkında Flaş Gelişme: Lisansını Resmen Aldı!

Sektörel

Kripto para platformu Ripple, Singapur'daki MPI lisans sahipleri arasına katıldı.

Ripple Hakkında Flaş Gelişme: Lisansını Resmen Aldı!

Kripto ödeme devi Ripple'ın Singapur'daki iştiraki, Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) Büyük Ödemeler Kurumu (MPI) lisansını resmen aldı.

MPI lisansı; yerel kol olan Ripple Markets APAC Pte Ltd'nin, Singapur'da dijital ödeme token hizmetleri sağlamasına izin verecek.

Ripple, Haziran ayında MAS'tan lisans için prensip onayı almıştı. Şirket, resmî bir duyuruda, MPI lisansının daha geniş kripto benimsenmesine yönelik önemli bir adımı işaret ettiğini söyledi.

Singapur Merkez Bankası - MAS - şimdiye kadar 14 dijital varlık işletmesine MPI lisansı verdi. Coinbase ve Sygnum da dâhil olmak üzere yalnızca bu hafta üç onay söz konusu oldu.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Singapur'un MAS'ın liderliğinde önde gelen fintech ve kripto merkezlerinden biri haline geldiğini ve "yenilik, tüketicinin korunması ve sorumlu büyüme arasındaki dengeyi sağladığını" belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl personel sayımızı iki katına çıkararak olağanüstü yetenekleri ve yerel lideri işe aldık. Singapur gibi ilerici bir yetki alanında varlığımızı büyütmeye devam etmeyi planlıyoruz.

Borsa, ayrıca işlerinin yüzde 90'ından fazlasının ABD dışında olduğunu ve APAC'ın sektör oyuncuları için en hızlı büyüyen destinasyonlardan biri olduğunu belirtti.

Ripple Hakkında Flaş Gelişme: Lisansını Resmen Aldı!

ABD ve Singapur'da Ripple'ın Durumu

Ripple'ın ABD'deki durumu, Singapur'daki durumuyla tezat oluşturuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2020 yılında Ripple ve kurucu ortaklarını, ürünü düzenleyiciye kaydettirmeden yerel para birimi XRP'yi yasa dışı olarak satmakla suçladı.

Ripple, düzenleyici kurum ile uzun süren bir savaşın ardından Temmuz ayında davayı kazandı. Ripple'ın, XRP tokenini halka açık borsalarda satarak federal menkul kıymetler yasasını ihlâl etmediği ve tokenin "bir menkul kıymet olmadığı" kararlaştırıldı. Karar, kripto para endüstrisi için XRP'nin değerini yükselten dönüm noktası niteliğinde bir yasal zafer sağladı.

Bu arada Ripple, yaptığı açıklamada, Singapur'daki düzenleyici netliğin buranın başarısına "önemli bir katkı" sağladığını ve "işletmelerin ve kurumların kripto çözümlerini keşfetmeleri için güvenlik ve güven sağlamada çok önemli olduğunu kanıtladığını" ifade etti. 

Borsa, bölgenin sektördeki büyümesi göz önüne alındığında, küresel ödeme çözümlerinin benimsenmesi için Asya Pasifik'e "öncelik vereceğini" doğruladı.

Kaynak: Cryptonews

Ripple Hakkında Flaş Gelişme: Lisansını Resmen Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik