Anasayfa Sektörel Ripple Kurucu Ortağından Biden'a Sert Eleştiri: "Öldürdü"

Ripple Kurucu Ortağından Biden'a Sert Eleştiri: "Öldürdü"

Sektörel

Ripple Labs kurucu ortağı Chris Larsen; Biden yönetiminin San Fransico blockchain merkezini "öldürdüğünü" ifade etti.

Ripple Kurucu Ortağından Biden'a Sert Eleştiri:

Ripple Labs kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı Chris Larsen, Başkan Joe Biden yönetimini "kripto endüstrisini denizaşırı ülkelere ittiği" için eleştirdi. Larsen; Biden yönetiminin, San Fransico blockchain merkezini "öldürdüğünü" ifade etti.

Larsen'e göre; kripto para endüstrisi, sonuç olarak kripto konusundaki net kuralları nedeniyle artık Singapur, Dubai ve Londra'da gelişiyor.

Larsen, şu ifadeleri kullandı:

Buranın sahibiydik ancak artık değiliz. Biden yönetimi, her ne sebeple olursa olsun, bu sektörü denizaşırı ülkelere itmek istediklerine karar verdi.

Larsen, bu açıklamaları 7 Eylül'de Bloomberg'den Edward Ludlow ile gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında yaptı. Kurucu ortak, görüşme sırasında kriptonun ABD'li düzenleyicilerle olan yasal mücadelesi, kripto para ekosistemi, dünya genelindeki düzenlemeler ve daha fazlası dâhil olmak üzere bir dizi konu hakkında konuştu.

ABD'nin kripto politikasıyla ilgili olarak Larsen, şunları söyledi:

ABD, kripto ve blockchain politikasında çuvalladı. Maalesef düzenleyici kurumlar yerine mahkemeler aracılığıyla bu konuya açıklık getirmek ve bizi tekrar oyuna dâhil etmek için bu bir başlangıç.

Ripple Kurucu Ortağından Biden'a Sert Eleştiri:

Larsen, SEC Başkanı Gary Gensler'a Ateş Püskürdü

Ripple kurucu ortağı, Temmuz ayında Ripple tarafından elde edilen kısmi mahkeme zaferi üzerine Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu (SEC) da hedef aldı. Larsen, SEC'in düzenleyici için önemli olan her konuda kaybettiğini söyledi.

Larsen, varlık yöneticisinin yakın zamanda olumlu bir karar aldığı Grayscale-SEC davası hakkında da yorum yapmayı ihmal etmedi. Söz konusu isim; mahkemenin, düzenleyiciyi "gerçekten uyardığını" ve bunun nadir görülen bir durum olduğunun altını çizdi. Ripple başkanı, SEC başkanı Gary Gensler için de bazı sert sözler sarf etti. 

Larsen, Gensler'ın politikasının "yaptırım yoluyla düzenleme" olduğunu iddia ederek şunları söyledi:

Gary Gensler'de gördüğünüz bu seçilmemiş, güce aç ve gerçekten yanlış konumlandırılmış karar vericiler aracılığıyla değil, yasama organları tarafından net kurallara sahip olmalıyız.

Londra merkezli danışmanlık firması Henley & Partners, kısa süre önce "Kripto Servet Raporu "nu yayınladı. Raporda, ayrıca bir Kripto Benimseme Endeksi de yer aldı. Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), kripto paranın halk tarafından benimsenmesinde ABD'nin önünde yer aldı.

İnovasyon ve teknoloji açısından İngiltere, Singapur, İsviçre ve BAE endeksin başında yer aldı. Singapur ve BAE, en vergi dostu ülkelerdir. ABD, bu son iki endekste de ilk 10 ülke arasına bile giremedi. Dolayısıyla ABD'deki kripto girişimcilerinin endişeleri yersiz değildir.

Kaynak: AMBCrypto

Ripple Kurucu Ortağından Biden'a Sert Eleştiri: "Öldürdü" içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik