Anasayfa Sektörel Ripple-SEC Davası için Şaşırtıcı Analiz: Bitmeyecek, Hızlanacak!

Ripple-SEC Davası için Şaşırtıcı Analiz: Bitmeyecek, Hızlanacak!

Sektörel

Kripto avukatları, Ripple-SEC davasında uzun süreli bir mücadele öngörüyorlar.

Ripple-SEC Davası için Şaşırtıcı Analiz: Bitmeyecek, Hızlanacak!

Kripto avukatlarının analizine göre, Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında uzun süredir devam eden davanın sona ermesi değil, hızlanması bekleniyor.

Davaya ilişkin keskin görüşleriyle tanınan avukat Bill Morgan, bir dizi tweet'te, son mahkeme dosyalarında ortaya konan çözüm aşaması yol haritasını gözden geçirdi. Morgan, taraflar arasında "tam anlamıyla" bir savaş yaşanacağını öngördü. Morgan, "Tüm bunlardan nasıl bir uzlaşma çıkarabilirsiniz? Şu an için sanmıyorum." ifadelerini kullandı. 

SEC, başlangıçta Ripple'dan 1 milyar doların üzerinde ceza talep etmiş, daha sonra bunu 770 milyon dolara indirmişti. Ripple, ticari müşterilere yapılan belirli XRP satışlarını hariç tutarak bu miktarı önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Ripple, mahkemeye gönderdiği mektupta, yargılamalara hakim olacak belirli çekişme alanları hakkında fikir verdi. Morgan'a göre; en önemli konulardan biri, kurumsal satışların kurumsal olmayanlardan ayırt edilmesi etrafında dönüyor.

Bu konu, özellikle sınır ötesi ödemeler için İsteğe Bağlı Likidite (ODL) müşterilerine yapılan şikayet sonrası satışlarla ilgili önemli miktarlar nedeniyle özellikle çekişmeli. Morgan'ın belirttiği üzere, ODL müşterilerinin kâr amacıyla XRP'ye yatırım yapmadıkları göz önüne alındığında, bu satışlar yatırım sözleşmesi tanımına uymuyor gibi görünüyor.

Morgan, ayrıca birçok işlemin Amerika Birleşik Devletleri ile herhangi bir bağlantısının olmadığı kurumsal satışları içeren işlemlerde SEC'in yargı yetkisi konusunda çözülmemiş soruların devam ettiğini de vurguladı.

Ripple-SEC Davası için Şaşırtıcı Analiz: Bitmeyecek, Hızlanacak!

Avukat John Deaton da Aynı Görüşlere Sahip

Davayı yakından takip eden Avukat John Deaton da Morgan'ın değerlendirmesine katıldı. Deaton, attığı cevap tweet'inde, ciddi bir uzlaşma görüşmesinin gerçekleştiğine inanmadığını söyledi.

Deaton, Ripple'ın ODL işlemlerini hariç tutarak ve çeşitli giderlerde kesintiler yaparak 770 milyon dolarlık cezayı büyük ölçüde azaltma arzusunu vurguladı.

LBRY ile ilgili başka bir davayla paralellikler kuran Deaton, bu yasal işlemlerin zorlu ve zaman alıcı doğasının altını çizdi. Nihayetinde 130.000 dolarlık bir para cezasının kesilmesi için sekiz aylık ek dava süreci gerekmiştir. Çözüm aşaması, aylarca sürebilecek önemli ek keşif ve davaları içerecektir. 

SEC'e karşı devam eden Coinbase davası çok önemli bir faktör olabilir. Coinbase'in davanın düşürülmesi konusunda başarılı olması halinde Deaton, SEC'in Ripple gibi kripto şirketlerine karşı tutumunu yumuşatmak zorunda kalabileceğine inanıyor. O zamana kadar her iki taraf da uzun süreli bir mahkeme salonu kavgasına hazır görünüyor.

Ripple-SEC Davası için Şaşırtıcı Analiz: Bitmeyecek, Hızlanacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar