Anasayfa Sektörel Ripple-SEC Davasında Yeni Takvim Belli Oldu: Tarihlere Dikkat!

Ripple-SEC Davasında Yeni Takvim Belli Oldu: Tarihlere Dikkat!

Sektörel

Ripple-SEC davasında çözüm aşaması için takvim belli oldu. İşte takip edilmesi gereken önemli tarihler...

Ripple-SEC Davasında Yeni Takvim Belli Oldu: Tarihlere Dikkat!
Hızlı İçerik

Yargıç Torres'in tarafların müsaitlik durumlarını ayrıntılı olarak açıklayan önceki mektubuna dayanarak oluşturulan mektuba göre; 12 Şubat 2024, her ikisinin de çözüm yollarıyla ilgili keşiflerini tamamlamış olması gereken tarih olarak belirlendi. SEC'in talep ettiği çözüm yollarına ilişkin özetini sunması için 13 Mart 2024'e kadar süresi olacak ve Ripple Labs, 12 Nisan 2024'e kadar varsa muhalefetini sunacak.

Yargıç Torres'in bu olaylara dayanarak herhangi bir çözüm yoluna karar vermesinden önce SEC'in, Ripple'ın muhalefetine cevabını sunmak için son bir şansı olacak ve bunun 24 Nisan 2024'e kadar yapılması gerekiyor.

Sosyal medyada dolaştığı üzere düzenleyici kurum, kararın suçlu olduğu kısmı nedeniyle Ripple Labs'ten yaklaşık 770 milyon dolar tazminat talep ediyor. Bu kısım, XRP'nin kurumsal yatırımcılara satılmasındaki rolünü içeriyor. Yargıç Torres, 13 Temmuz'da bu hamlenin federal menkul kıymetler yasalarını ihlâl ettiğine karar verdi.

Ripple-SEC Davasında Yeni Takvim Belli Oldu: Tarihlere Dikkat!

Uzlaşmaya Dair Tahminler

Şimdiye kadar en iyi kripto avukatları tarafından tahmin edildiği gibi uzlaşma, hem Ripple Labs hem de SEC için zorlu bir müzakere yolculuğu olacak.

Tüm analistlerin üzerinde mutabık kaldığı önemli bir husus, Ripple'ın SEC ile anlaşmak zorunda kalacağıdır. Fakat XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, Ripple'ın ödeyeceği miktarın piyasa düzenleyicisinin istediği meblağdan çok daha az olacağını sık sık yinelemiştir. 

Deaton; 20 milyon dolar ve altındaki bir uzlaşma ücretini, ödeme şirketi için yüzde 99,9'luk bir zafere işaret eden büyük bir anlaşma olarak değerlendiriyor.

Bu düşük meblağ, XRP'nin kendi başına bir menkul kıymet olmadığının kabul edilmesi ve şirket yöneticilerine yönelik suçlamaların reddedilmesi ile ilgili olarak Ripple'ın elde ettiği önceki zaferleri tamamlayacaktır.

Kaynak: U.Today

Ripple-SEC Davasında Yeni Takvim Belli Oldu: Tarihlere Dikkat! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar