Anasayfa Altcoin Ripple, SEC Karşısında Yeniden Zafer Kazandı: XRP Patladı!

Ripple, SEC Karşısında Yeniden Zafer Kazandı: XRP Patladı!

Altcoin

Ripple'ın SEC karşısında kazandığı yeni bir zaferin ardından XRP fiyatı, iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ripple, SEC Karşısında Yeniden Zafer Kazandı: XRP Patladı!

Ripple ve yöneticileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na karşı kayda değer bir galibiyet daha elde etti. Bu kez şirketin CEO'su Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen, SEC tarafından getirilen tüm iddialardan aklandıkları için galibiyete imza attılar.

SEC, kripto şirketlerine karşı arayışına Aralık 2020'de başladı ve ilk kurbanı blockchain ödeme devi Ripple oldu. İki yıldan fazla bir sürenin ardından ABD'li bir yargıç, bu yılın başlarında Ripple lehine karar vererek XRP token satışlarının çoğunun kayıt dışı menkul kıymet arzı teşkil etmediğine hükmetti.

Bununla birlikte SEC, firmanın üst düzey yöneticileri olan Garlinghouse ve Larsen'e, iddia edilen kayıt dışı menkul kıymet satışlarını düzenledikleri için suçlamalar getirdi.

Ripple, Perşembe günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, Garlinghouse ve Larsen'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendilerine yöneltilen tüm iddialardan aklandıklarını çünkü düzenleyicinin, her iki yönetici hakkındaki iddiaları geri çekmek için resmî bir başvuruda bulunduğunu dile getirdi. 

Ripple, SEC Karşısında Yeniden Zafer Kazandı: XRP Patladı!

Garlinghouse, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık üç yıldır Chris ve ben, siyasi gündemi olan haydut bir düzenleyicinin asılsız iddialarına maruz kaldık. SEC, offshore borsalarda müşteri fonlarını çalan ve siyasi çıkar peşinde koşan suçluları aramak yerine, ABD'de düzenlenmiş bir iş kuran iyi adamların - yenilikçiler ve girişimcilerden oluşan tüm şirketimizle birlikte - peşine düştü. SEC'in Chris ve bana karşı yürüttüğü saçma sapan tiyatronun üzerindeki perdeyi indirmesiyle birlikte bu sayfanın sonsuza dek kapanacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

XRP Fiyatı Nasıl Tepki Verdi?

Protokolün yerel tokeni XRP'nin fiyatı ani bir yükselişle tepki verdi ve bugün erken saatlerde 0,5 doların altından 0,52 doların üzerine çıkarak birkaç haftanın zirvesine ulaştı. O zamandan bu yana bir miktar değer kaybetmesine rağmen XRP fiyatı hala yüzde 6 artışla 0,5 doların üzerinde işlem görüyor.

Ripple, SEC Karşısında Yeniden Zafer Kazandı: XRP Patladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar