Anasayfa Sektörel Ripple-SEC Mücadelesi Bitti mi? Bundan Sonra Ne Olacak?

Ripple-SEC Mücadelesi Bitti mi? Bundan Sonra Ne Olacak?

Sektörel

Ripple'ın SEC'e karşı elde ettiği son zaferin ardından iki taraf arasındaki savaşın sona erdiği söylenebilir mi? İşte ayrıntılar...

Ripple-SEC Mücadelesi Bitti mi? Bundan Sonra Ne Olacak?

Bu hafta kripto para topluluğu, Ripple'ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na karşı bir başka zafer elde etmesinin ardından sevindi. Özellikle, şirketin CEO'su Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen, düzenleyici kurum tarafından getirilen tüm suçlamalardan aklandı.

Bu, Ripple'ın SEC'e karşı üst üste üçüncü galibiyeti oldu. SEC, Temmuz ayının ortasında Federal Yargıç Torres'in "firmanın yıllar önceki programlı XRP satışlarının bir yatırım sözleşmesi teklifi teşkil etmediğine" karar vermesiyle ilk darbeyi yedi.

Amerika'nın menkul kıymetler düzenleyicisi, mahkeme kararından memnun kalmadı ve resmî olarak temyize gitti. Fakat sulh hakimleri, ay başında bu niyetleri reddetti.

Ripple'ın galibiyet serisine rağmen iki kuruluş arasındaki dava tamamen çözülmekten çok uzak. Ripple ve SEC'in önümüzdeki yıl Nisan ayında büyük bir duruşmada karşı karşıya gelmesi planlanıyor. Yasal süreç, uzun süren anlaşmazlığın sonucunu belirlemeli ve muhtemelen tüm kripto para endüstrisini etkilemelidir.

Ripple lehine kesin bir galibiyet; alana büyük bir coşku aşılayabilir, bir boğa koşusu başlatabilir veya ABD'de kapsamlı bir düzenleyici çerçevenin uygulanmasını tetikleyebilir. Öte yandan, nihai bir SEC zaferinin sektör üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Ripple-SEC Mücadelesi Bitti mi? Bundan Sonra Ne Olacak?

XRP Fiyatında Önemli Yükseliş

Beklendiği üzere XRP fiyatı, son haberlerden kısa bir süre sonra önemli ölçüde yükseldi. Fiyat iki hafta içinde ilk kez neredeyse 0,53 dolara yükselirken, bazı analistler kartlarda daha fazla ralli olabileceğini varsaydı.

Daha önce uzmanlar ve hatta yapay zekâ destekli sohbet botu ChatGPT, Ripple/SEC davasının olumlu sonuçlanmasının gelecekteki bir XRP boğa koşusu için itici bir faktör olabileceğini öne sürmüştü.

Ripple-SEC Mücadelesi Bitti mi? Bundan Sonra Ne Olacak? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar