Anasayfa Sektörel Ripple-SEC Savaşında Sırada Ne Var? İşte 4 Olası Sonuç...

Ripple-SEC Savaşında Sırada Ne Var? İşte 4 Olası Sonuç...

Sektörel

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuk savaşında bundan sonra neler yaşanabilir? Ayrıntılar burada...

Ripple-SEC Savaşında Sırada Ne Var? İşte 4 Olası Sonuç...

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden hukuk savaşında, kripto topluluğu SEC'in bir sonraki hamlesini merakla bekliyordu.

Kripto yanlısı bir avukat olan James Murphy; SEC'in, Ripple'ın kısmi yasal zaferine yanıt olarak değerlendirebileceği dört olası seçeneği özetledi.

SEC, Ripple'a Karşı Temyiz Başvurusu Yapacak mı?

İlk seçenek, SEC'in ara temyiz talebinde bulunmasıdır. Henüz nihai bir karar verilmediğinden, SEC'in tek taraflı temyiz hakkı bulunmuyor. Bunun yerine, ara temyiz başvurusunda bulunmak için hem Yargıç Torres'ten hem de İkinci Bölge Temyiz Mahkemesi'nden izin alması gerekiyor. İzin alabilmek için SEC'in; kararın kontrol edici bir hukuk sorunu içerdiğini, görüş ayrılığı için önemli gerekçeler olduğunu ve derhal temyize gidilmesinin davayı önemli ölçüde ilerletebileceğini göstermesi gerekiyor.

Murphy'ye göre ikinci seçenek; SEC'in, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO'su Brad Garlinghouse aleyhinde yardım ve yataklık iddiasıyla ilgili bir dava açmasını ve ardından normal bir temyiz başvurusunda bulunmasını içeriyor.

Üçüncü seçenek; SEC'in, Larsen ve Garlinghouse'a karşı açtığı davadan vazgeçmesi ve derhal temyize gitmesidir ki bunun için herhangi bir izne gerek yoktur. Son seçenek ise SEC'in Ripple ile anlaşmasıdır.

Ripple-SEC Savaşında Sırada Ne Var? İşte 4 Olası Sonuç...

Murphy, SEC'in büyük olasılıkla "ara temyiz başvurusunda bulunma" şeklindeki ilk seçeneği takip edeceğine inanıyor. Bu senaryoda, ara temyiz için izin almak zaman alıcı olabilir ve davanın genel zaman çizelgesini potansiyel olarak geciktirebilir. Zaman çizelgesinin, davanın özel koşullarına ve mahkemenin talebi değerlendirmeye uygun olup olmadığına bağlı olarak değişebileceğini belirtmek önemlidir.

Öte yandan Murphy, Yargıç Torres'in kararının mümkün olan en kısa sürede geri alınması için SEC Başkanı Gary Gensler üzerindeki muazzam siyasi baskının yanı sıra kararın SEC'in Coinbase, Binance ve Bittrex gibi diğer kripto borsalarına karşı açtığı davalar üzerindeki etkisine değiniyor.

Dünyanın dört bir yanındaki kripto para borsalarının XRP'yi yeniden listelemesi, bunun da SEC'in kötü görünmesine yol açması ve ilerici Kongre Üyesi Ritchie Torres ve diğerlerini Gensler'e yönelik eleştirileri artırmaya teşvik etmesi nedeniyle siyasi hususlar çok önemlidir.

Murphy, SEC'in Ripple ile uzlaşmasını ve Yargıç Torres'in emsalini temyizde test edilmeden bırakmasını hayal etmek zor olduğu için bir anlaşmanın olası olmadığını düşünüyor.

Ripple-SEC Savaşında Sırada Ne Var? İşte 4 Olası Sonuç...

SEC'in kripto endüstrisine yönelik "uygulama yoluyla düzenleme" programı, Torres'i geri çevirmeye dayanıyor. Bu nedenle, SEC'in önümüzdeki iki hafta içerisinde bir ara temyiz talebinde bulunmasını bekliyor.

Nihayetinde Murphy, temyiz sürecinin bir yıl sonra değil de şimdi başlamasının Ripple ve XRP topluluğunun yararına olacağına inanıyor. Ayrıca Ripple'ın temyiz şansını da seviyor. 

Ripple ve SEC arasındaki yasal savaş devam ederken, kripto topluluğu olayların nasıl geliştiğini ve bir sonraki adımı hevesle izleyecek.

Kaynak: Bitcoinist

Ripple-SEC Savaşında Sırada Ne Var? İşte 4 Olası Sonuç... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar