Anasayfa Sektörel Ripple vs SEC: Avukattan Dava Süreci İçin Tahmin Geldi!

Ripple vs SEC: Avukattan Dava Süreci İçin Tahmin Geldi!

Sektörel

Jeremy Hogan, yargıcın SEC'in Ripple karşı açtığı davada erken temyiz başvurusunu reddetmesinin ardından olası senaryoları ortaya koydu. İşte detaylar...

Ripple vs SEC: Avukattan Dava Süreci İçin Tahmin Geldi!

Tanınmış avukat Jeremy Hogan, yargıcın SEC'in Ripple karşı açtığı davada erken temyiz başvurusunu reddetmesinin ardından olası senaryoları ortaya koydu.

Bir Twitter (X) başlığında Hogan, SEC'in artık sınırlı seçeneklere sahip olduğunu, hiçbirinin özellikle avantajlı olmadığını, çünkü reddedilen itirazın XRP'nin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki mevcut kararı güçlendirdiğini açıkladı.

SEC, Nisan 2023'te Ripple yöneticilerine karşı dava açabilir ancak zorlu koşullar ve potansiyel bir kayıpla karşı karşıyadır. Temyizler ancak nihai karardan sonra yapılabilir ve karar muhtemelen 2026 veya sonrasına ertelenir.

Alternatif olarak SEC, yöneticilerle anlaşabilir ve ardından davayı Ripple aleyhine temyize götürebilir. Bu yol, zaman çizelgesini en iyi ihtimalle 2026'nın sonlarına kadar uzatacaktır.

2027 Yılı Kritik Bir Tarih Olabilir!

Ripple vs SEC: Avukattan Dava Süreci İçin Tahmin Geldi!

Hogan, SEC temyizde kazansa bile Yargıç Torres önündeki davanın nihai kararı uzak ve belirsiz görünen 14 Haziran 2027'ye kadar itebileceğini söyledi.

Tam uzlaşma da bir seçenek ancak SEC'in şu ana kadarki inatçılığı göz önüne alındığında pek mümkün görünmüyor. Bu, Aralık 2023 civarında en hızlı sonu sunacaktır.

Öngörülemeyen bir gelişme dışında Hogan, SEC'in uzun zaman dilimleri ve şüpheli sonuçlarla karşı karşıya kaldığına inanıyor. XRP'nin bir menkul kıymet olarak reddeden özet karar, itirazın reddine dayanarak en az 2026 yılına kadar kesinlik kazanacak.

Ripple artık uygun uzlaşma koşullarını elde etmek ve hatta işten çıkarılmayı zorlamak için daha büyük bir güce sahip. Ancak SEC, emsali bozma ihtimalinin zayıf olmasına rağmen davayı mümkün olduğu kadar uzatmaya istekli görünüyor. Hogan'ın analizi, birden fazla yenilginin ardından SEC'in karşı karşıya olduğu zorlu mücadeleye dikkat çekiyor diyebiliriz.

Ripple vs SEC: Avukattan Dava Süreci İçin Tahmin Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar