Anasayfa Sektörel Ripple vs SEC: Kritik Davada Yaşanan Son Gelişmeler Neler?

Ripple vs SEC: Kritik Davada Yaşanan Son Gelişmeler Neler?

Sektörel

Ripple ile SEC arasındaki davada yaşanan son durumlar neler? Sektörde yaşanan gelişmeler süreci ne kadar etkiledi? İşte ayrıntılar...

Ripple vs SEC: Kritik Davada Yaşanan Son Gelişmeler Neler?

Hiç şüphesiz ki haftanın en önemli olaylarından biri, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), ödeme firması Ripple Labs Inc.'in üst düzey iki yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen'e yönelik suçlamaları reddederek yenilgiyi nasıl kabul ettiği oldu.

Bir hukuk uzmanı olarak XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, düzenleyicinin davayı kazanma şansı olmadığı için işi bıraktığına inanıyor.

Deaton her zaman SEC'i eleştirdi ve komisyonun "düzenleyici aşırılık" olarak adlandırdığı durumla tanındı. Kripto ekosistemindeki çoğu analiz şu anda davanın halen beklemede olan diğer yönlerine ilişkin potansiyel çözüme odaklanmış olsa da Deaton, davanın duruşmaya devam etmesi durumunda kendisini daha fazla utançtan korumak için SEC'in bariz bir taktiğini işaret ediyor. (Nisan 2024 için planlanmıştı)

Kripto avukatı, SEC'in dava başladığında sanıkların belirli kişileri tanık olarak yerleştirme riskini göze alamayacağını belirtti. Deaton da dahil olmak üzere pek çok kişi, işten çıkarılmayı SEC'in cesur ve vatansever bir eylemi olarak etiketlemek yerine, bunun yakın gelecekte başka bir oyun için bir hile olabileceğine inanıyor.

Yerleşim Potansiyeli ve Zaman Çizelgesi

Ripple vs SEC: Kritik Davada Yaşanan Son Gelişmeler Neler?

Ripple Labs'ın kaydettiği zaferlere rağmen firma, kurumsal yatırımcılara XRP satışında Federal Menkul Kıymetler yasalarını ihlal etmekten hala sorumlu görülüyor. Bunun üzerine SEC, birçok kişinin çok ağır bir çözüm içerebileceğine inandığı tazminatlarla ilgilendiğini belirtti.

Toplam tutarın 770 milyon dolara kadar çıkabileceğine dair spekülasyonlar olsa da John Deaton, yoğun müzakerelerin bu rakamı kesinlikle daha aşağıya çekeceğine inanıyor. Avukat, örnek olarak ilk talebin 23 milyon dolar olarak sabitlendiği ve firmanın sonunda 130.000 dolar ödediği ''LBRY'' vakasına değindi.

Deaton son olarak, müzakere sürecinin SEC'in itirazda bulunacağı muhtemel zaman çizelgesini uzatacağına inanıyor diyebiliriz.

Kaynak: U.Today

Ripple vs SEC: Kritik Davada Yaşanan Son Gelişmeler Neler? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar