Analizler

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Düzeltme Tamamlandı mı?

  • XRP sahipleri dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu merkezinin dışında protesto yaptı.
  • Kripto para piyasası baskı altında kalmaya devam ediyor.
  • Fiyat 0,70 ABD doları desteğinin altına düşerse, bir sonraki fiyat hedefi 0,60 ABD doları, hatta 0,50 ABD doları olabilir.

Kripto para piyasası hala baskı altında, Bitcoin fiyatı bu Cumartesi günü 35.000 doların altına düştü ve şimdilik her şey fiyatın daha da düşebileceğini gösteriyor. Ripple 14 Nisan’dan bu yana 1,96 dolardan 0,70 doların altına düştü ve mevcut fiyat ise 0,87 dolar civarında.

Ripple (XRP) Temel Analiz

Ripple (XRP), Nisan ayının üçüncü haftasında kaydedilen son zirvelerden keskin düştü ve daha fazla düşüş riski var. Son zamanlarda kripto para piyasasında birçok olumsuz haber var ve tüccarlar arasındaki artan endişelerden bir boğanın bittiği ve fiyatların herhangi bir toparlanma görmeyeceği oldu.

Çoğu kripto para birimi fiyatları aylar içinde en düşük seviyelerine indi ve Bitcoin fiyatı 30.000 dolarlık destek seviyesinin altına düşerse, tüm kripto para piyasasında baskı daha da artacaktır. Buna rağmen, Ripple en önemli potansiyele sahip kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor ve XRP sahiplerinin dün Washington’daki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu merkezinin dışında protesto yaptıklarını belirtmekte fayda var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple’ın SEC davasında öne geçmesi ile XRP fiyatı %113 ralli yaptı

Protestocular, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun bu kripto para birimine karşı savaşını durdurmasını ve eski Başkan Jay Clayton’ın iddia edilen çıkar çatışmasını araştırmasını şart istediler. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve bu nedenle 1933’e kadar uzanan bir mevzuat kapsamına girdiğini bildirirken, Ripple ve yöneticilerinin son birkaç yılda birden fazla yasadışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdikleri konusunda da uyardı.

xrp

SEC, Aralık 2020’de Ripple’a dava açarken, savunmasında Ripple XRP’nin hem BTC hem de ETH’ye benzer bir varlık olduğunu söyledi. SEC, Ripple’dan, XRP’nin düzenleyici statüsü hakkında kamuoyunun algısını değiştirmek için çaba sarf ettiğini kanıtlayabilecek yeni belgeler sunmasını istedi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in piyasa katılımcıları arasında kafa karışıklığı yarattığını söyledi. Birkaç borsa şimdiye kadar XRP’nin alım satım faaliyetini askıya aldı, ancak Ripple’ın ticari işlemleri SEC davasında pek de etkilenmiyor gibi görünüyor.

Ripple Güneydoğu Asya’da işini genişletmeye devam ediyor ve XRP ticaretinin %90’ından fazlası ABD dışında gerçekleşiyor. Dünyanın en büyük 100 bankasının üçte birinden daha fazlası Ripple ödeme teknolojisini test etti veya çoktan kullanıyor. Ripple kısa süre önce Asya havale ödemeleri şirketi Tranglo’nun %40 hissesini satın aldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Fiyat Analizi 5 Temmuz

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse; “Bu ortaklık, her iki şirketin de sınır ötesi ödemelerle ilgili zorlukları ele almak için kapsamlı yerel uzmanlıklarını birleştirmesini sağlayacak” dedi.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi:

Ripple (XRP) şu anda 0,82 dolar seviyesinde işlem görüyor, ancak fiyat 0,70 dolarlık desteğin altına düşerse bu güçlü bir satış sinyali olabilir. Bu desteğin altında bir sonraki fiyat hedefi 0,60 dolar ve hatta 0,50 dolar olabilir. Yine de fiyat 1,20 doların üzerine çıkarsa XRP hızlı bir şekilde 1,40 dolara yükselebilir.

Kripto para piyasası baskı altında kalmaya devam ediyor; Bitcoin bu Cumartesi günü 35.000 dolarlıok seviyenin altına düştü ve bu da XRP fiyatını olumsuz yönde etkiledi. Ripple (XRP), 0,70 dolar seviyesinin altına kolayca düşebilir ve muhtemelen bu bazı yatırımcılar için dipten alma fırsatı doğuracaktır.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu