Altcoin Haberleri

Ripple (XRP) Fiyatı Neden Artıyor?

ABONE OL:

4 Nisan’dan itibaren Ripple (XRP) fiyatı %80’nin üzerinde değer kazandı. Peki Ripple (XRP) Fiyatı Neden Artıyor? İlk olarak Ripple (XRP) fiyatı şirketin yeni bir sınır ötesi ödeme şirketine yaptığı yatırım ile yükselişe geçti.

Ripple (XRP) fiyatında görülen bu yükseliş ile koin tekrardan en büyük piyasa değerli ilk 5 kripto para biriminin arasına girdi. Ripple (XRP) şu anda piyasa değeri olarak en büyük 4. kripto para birimidir.

Ripple (XRP) işlem hacminde görülen son yükseliş hareketi Ripple şirketinin “hedef odaklı finansal teknoloji şirketleri, önde gelen üniversiteler, sivil toplum örgütleri, vakıflar ve sosyal girişimciler için nasıl ortaklık kurduğunu ve herkes için daha fazla ekonomik adalet ve fırsat sunduğunu” tartışan “Finansal Açıdan Daha Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratmak” başlıklı bir blog yayınlamasının ardından geldi.

Ripple, sınır ötesi ödeme yeteneklerini geliştirmek için tasarlanan en son satın alımını detaylandıran aşağıdaki duyuruyu yayınladıktan sonra 5 Nisan’da ikinci bir satın alım dalgası gerçekleşti. Ripple dün; “Sınır ötesi ödemeler uzmanı Tranglo’nun %40 hissesini satın aldık.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  XRP’nin Fiyatı %30 Daha Fazla Olmalı

Bu son duyurular, son 2 günde XRP işlem hacminde %257’lik bir artışa yol açtı, 4 Nisan’da ortalama 24 saatlik 5 milyar dolarlık hacimden 5 Nisan’da işlem hacmi 18,4 milyar dolara yükseldi. Bu ralli birçok yatırımcıyı şaşırtmış olsa da son veriler bu fiyat artışından önce 31 Mart’ta XRP’de yükseliş hareketi olacağını gösteriyor.

XRP sahipleri, SEC davasına müdahale edebilecek

İkinci olarak bir federal yargıç Ripple (XRP) sahiplerinin, SEC’in Ripple Labs’e karşı devam eden davasında çıkarlarının yeterince temsil edilmediği yönündeki iddiasını kabul etti.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya SEC tarafından Ripple Labs aleyhine devam eden davaya müdahale etme hakkını arayan Ripple (XRP) sahipleri, New York Güney Bölgesi mahkemesinin bölge yargıcı tarafından yeşil ışık aldı.

Bölge Yargıcı Analisa Torres’in Pazartesi günü sunduğu bildiriye göre, Ripple (XRP) sahiplerinin müdahale taleplerini sunmaları için 19 Nisan’a kadar süreleri var. Hem SEC hem de sanıkların kendileri için muhalefet ve diğer yanıtlarını sunmaları için Mayıs ortasına kadar iki adet son tarih belirlendi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  MoneyGram ve Ripple’ın Ortaklığı Sessiz Bir Döneme Girdi

Ripple (XRP) sahiplerinin argümanları daha sonra, Ripple Labs yöneticileri Brad Garlinghouse ve Christian Larsen’i temsil eden avukatlar tarafından Cuma günü mahkemeye gönderilen başka bir bildiri ile desteklendi.

Bu, Deaton Hukuk Bürosu tarafından token sahipleri adına 19 Mart’ta dosyalanan ve avukatların SEC’in tüm XRP’nin menkul kıymetler olduğu iddiasının “2013’ten günümüze” olduğunu yazdığı bir mektupta da yankılandı. XRP Sahiplerinin hesaplarındaki XRP dahil olmak üzere kayıtsız menkul kıymetler. “

SEC ise geçtiğimiz Cuma günü Yargıç Analisa Torres’e gönderdiği bilidir, kendisine müdahale talebinde bulunanların şeffaflıktan yoksun olduğunu ve Mahkeme’nin müdahale izni vermesi halinde bu davada kime karşı geleceklerini açıklamadıklarını savundu.

Ajans, Kongre’nin “SEC’in izni olmadan taleplerin birleştirilmesini veya koordinasyonunu kanunla yasakladığını” belirtmenin yanı sıra, sahiplerinin temyiz başvurusunun “uygunsuz bir temele” dayandığını savundu.

Ripple ve Bank of America Ortaklığı

Üçüncü olarak yaklaşık 2 hafta önce de Ripple (XRP) ve Bank of America arasında gerçekleşen bir ortaklık onaylandı. 2020 Swell Konferansı sırasında sızdırılan Ripple ve Bank of America arasındaki olası bir ortaklığı belgeleri sonunda doğrulandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Ethereum ve XRP 24 Şubat 2020 Haftalık Piyasa Güncellemesi

Bu adım ile Bank of America’nın Ripple (XRP) ağında bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmaları yapacağı dedikodusu ortaya çıktı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu