Altcoin Haberleri

Ripple (XRP) Halka Arz Edilecek mi? Yükseliş Olacak mı?

ABD’li kripto para borsası Coinbase (COIN) geçtiğimiz ay halka açıldığından beri, yatırımcılar hangi kripto para projelerinin halka arz yapacağını merak ediyorlar. İnsanların gözlerini diktiği bir şirket ise XRP tokeninin yaratıcısı olan Ripple oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasına karşı bir dizi küçük zafer kazandıktan sonra, şimdi Ripple’ın yakın gelecekte halka açılabileceğine dair söylentiler dolaşıyor.

Ripple halka açılırsa bu bir kripto para projesinin ilk kez halka açılması olacaktır. Hala devam eden Ripple ve SEC davası tamamlanırsa, şirketin halka arz yolu tamamen açık olacaktır.

Ripple ve SEC Davası

XRP fiyatı, Ripple’ın SEC’e karşı bir dizi yasal zaferin ardından son zamanlarda yükseliyor. SEC ilk olarak Aralık ayında Ripple’a, Ripple Labs’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’e, kayıtsız bir menkul kıymet teklifinde 1,3 milyar dolar değerinde XRP sattığı iddiası ile dava açtı.

Halka arzların normal hisse senedi teklifleri ile aynı şekilde tescil edilmeyen bu token teklifleri, bir süredir aramızdadır. SEC, geçmişte ICO yapan şirketlerin peşinden bile gitmiştir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin için En Hareketli Hafta Olabilir! ''Dogecoin to the Moon'' Ne Demek?

Geçtiğimiz hafta XRP fiyatı nerdeyse %50 arttı. Bu yükseliş, Garlinghouse ve Larsen’ın özel mali ayrıntılarını davanın bu kadar erken saatlerinde SEC’e açıklamalarına gerek olmadığına dair bir yargıç kararını takiben geldi. O zamandan beri Ripple, SEC’in davasının tamamen reddedilmesi için bir talepte bulundu.

Ripple ve SEC

Ripple (XRP) Halka Arz Edilecek mi?

Son gelişmelerin ardından, Ripple Labs’ın en büyük hissedarlarından biri şirketin halka açılma olasılığından bahsederek XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı. Ripple’ın en büyük hissedarı olan Japon finans şirketi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao; Ripple’ın yakında halka açılacağını düşündüğünü söyledi. Şirketin kurucularının böyle bir hareketten yana olduğunu da sözlerine ekledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçen yıl olası bir halka arz hakkında konuşarak, halka arzın şirketin gidişatı için doğal bir evrim olduğunu söyledi. Ancak, beklenmedik SEC davası, halka arz ihtimalini raydan çıkardı. Artık SEC ve Ripple arasında yasal sorunların birkaç hafta ve ay içinde nihayet sona erebileceğine göre, Ripple’ın halka arz edilmesi tekrardan masaya gelebilir.

XRP

XRP’de Yükseliş Olacak mı?

SEC aralık ayında davayı açıkladığından bu yana, birçok borsa XRP’yi platformlarından kaldırdı ve bunun ardından sadece birkaç hafta içinde XRP fiyatı %70 düştü. XRP, ocak ayında 0,20 dolardan mayıs ayında şu an itibarıyla neredeyse 1,60 dolara yükseldi. Güncel seviyeler, 2018’in en yüksek seviyesi olan 3.84 dolardan hala uzaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Xrp'den Beklenmedik Yükseliş!

Ripple halka açılırsa, bu gelişme XRP fiyatını daha da artıracaktır. SEC davası teknik olarak hala çözülmemiş olsa da dava Ripple’ın lehine hareket ediyor gibi görünüyor. Yargıç SEC davasını reddetmeye karar verirse, bu XRP fiyatlarının artmasına neden olabilecek başka bir önemli katalizör olacaktır. Bunların her ikisi de gerçekleşirse, XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 doların üzerine çıkması muhtemeldir. Şu anda XRP, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 4. kripto para birimidir.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu