Coin Rehberi

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple, aynı anda hem platform ve hem de kripto paranın adıdır. Bir platform olarak Ripple ucuz, hızlı ve güvenli para transferleri için tasarlanmıştır ve örneğin Bitcoin’in aksine sadece bir ticari araçtan fazlasıdır. Ripple gelecekte dünyanın tüm para transferleri sisteminin yerine geçmek gibi hırslı bir hedefe sahiptir, ve platformun Ripple (XRP) olarak bir de kripto parası bulunmaktadır. XRP’nin ne işe yaradığını açıklamak için öncelikle RippleNet’in ne olduğunu anlamak gerekir. Ripple, bankalar ve para hizmetleri gibi kurumsal ödeme sağlayıcılarından oluşan ve hızla para transferleri yapılmasını sağlayan bir ağdır. Bu sistemin çalışma şekli şöyle ilerler: Birinci kişinin elinde X vardır ve Y ürünü ile takas etmek istiyordur, ikinci kişinin elinde ise Z var ve bunun ile takas etmek için X istiyor. Üçüncü bir kişi ise, Z ile oldukça ilgileniyor ve bununla takas etmek için elinde Y ürünü var.

TradingView XRP/USD: https://www.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Normal şartlar altında, birbirlerinin ihtiyaçlarını elinde bulunduran ve karşılığında istedikleri şeyleri verebilecek bu 3 kişinin birbirini derhal bulması oldukça düşük olasılığa sahiptir. Şimdi ise bunu kripto bağlamına döktüğünüzde, yukarıdaki örnek karşımıza çıkıyor. Bu 3 kişiyi birbirine bağlayan sisteme RippleNet diyoruz. Ripple teknik olarak bir kripto para değil bir aracı diyebiliriz, XRP tokenleri ağ üzerinde yapılan aktarımın değerini gösterir. RippleNet üzerinde takas değeri 0.00001 dolardır. Peki neden bu kadar düşük bir fiyatı almaya zahmet ediyorlar diye soracak olursanız, bir fiyatı olmasının tek sebebi DDoS saldırılarını engellemek. İlginç olan tarafı, bir işlem tamamlandıktan sonra söz konusu 0.00001 “silinir”. Evet, her bir işlem sonucunda dünya tam olarak 0.00001 daha fakirleşiyor. Bu gider ile birlikte de spam saldırıları caydırılmış hale geliyor. XRP’nin amacı, bu minimal ücret ile birlikte takas ve ticaret fiyatlarını en aza indirmektir. Bankanız bir havale için sizden kabarık komisyonlar talep ederken, RippleNet sadece 0.00001 dolar talep eder. XRP ise değerini hem itibari para hem de kripto para takaslarında bir diğerinin yerini tutması ile belirlenir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Piyasa Trendleri Nelerdir?

Yani özetle Ripple şu amaçlarla kullanılır:

  • Düşük komisyonlu para takası
  • Hızlı uluslararası işlemler
  • Ödeme ekosistemi yaratmak

Paranızın başka birimlere bozdurulmasını tabii ki de bankalar aracılığıyla yapabilirsiniz fakat bir çok durumda birbirinin yerine geçemeyen varlıklar mevcuttur, bu sebeple de bankalar aracı olarak itibari paraları kullanır. Ripple da bu itibari paraların yerine geçer ancak farkı çok daha ucuz olmasıdır.

Ripple (XRP) Nereden Alınır?

Ripple (XRP) Binance, Bitstamp, Kraken veya GateHub dahil olmak üzere bir çok borsada işlem görür ve işlem gördüğü borsaların üzerinden alınabilir. XRP’nin Binance üzerinden nasıl alınabileceğini görmek için rehberimizi okumaya devam edin.

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

https://ripple.com

Ripple (XRP) Yükselir mi?

Çeşitli önde gelen analistler, ve hatta Ethereum kurucusu Vitalik Buterin XRP için olumlu bir geleceğe bakıyor. Her ne kadar bu yükselişin hızla gelmesi beklenmese de, genel olarak analistlerin görüşleri Ripple’ın düşeceğinden çok yükseleceği yönünde. Bunun sebebi ise Ripple’ın merkezi yapısından dolayı anlaşmalarının ve ortaklıklarının gittikçe artması. XRP’nin merkezi bir sisteme sahip olması arzın Ripple tarafından kontrol edilebilir olması anlamına geliyor, bu genel olarak kötü çünkü kripto paranın merkezsiz yapısıyla çakışıyor. Ancak oldukça büyük bankaların Ripple’a güvenini, herhangi bir bankanın altyapısının üzerine uygulanma özgürlüğünü ve kripto paraların yükselişini göz önüne aldığımızda Ripple’ın yükselmesini engelleyecek herhangi bir engel bulmak zor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin (BNB) Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Neye Göre Artar?

XRP, dediğimiz gibi aslen bir ödeme aracı. RippleNet için ne kadar çok banka ve merkezi kuruluş ile anlaşma yapılır ve ödeme işlemlerinde Ripple kullanımı artışa geçerse, Ripple da o kadar değerlenecektir. Bunun yanında da piyasaya oynaklığı durumu göz önüne alınırsa Ripple için piyasadaki herhangi diğer kripto için geçerli faktörleri de uygulayabiliriz.

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Öncelikle Binance.com.tr’ye gitmeniz gerekiyor. Sağ üstteki “Kayıt Ol” seçeneğini kullanarak bir hesap oluşturmalısınız. E-posta adresinizi ve şifrenizi oluşturduktan sonra hesabınızı doğrulamak için e-posta adresinize gidin. Hesabınızı doğruladıktan ve oturum açtıktan sonra sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğine gelerek “Kredi/Banka Kartı ile Al” seçeneğini seçin. Burada size TRY kullanarak Ripple satın alma seçeneği sunulacaktır. En üstteki alana yatırmak istediğiniz TRY miktarını girin, altındaki alana “XRP” yazın ve çıkan Ripple seçeneğine tıklayın, bu ekran size yatırmak istediğiniz miktarın kaç XRP değerine karşılık geldiğini otomatik olarak gösterecektir. Daha sonra devam etmeli ve ödeme bilgilerinizi girmelisiniz. Bu işlemi tamamladıktan bir süre sonra sağ üstteki “Cüzdan” kısmına gidin ve “Spot Cüzdanı”na girin ve XRP değerinizi kontrol edin. Eğer satın aldığınız XRP derhal cüzdanınızda görünmezse korkmayın, bu işlem biraz süre alabilir. Yeni XRP değeriniz cüzdanınıza geldiğinde ticarete hazır demektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yeni Başlayanlar için En İyi Kripto Para Ticaret Türü Nedir?

“Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır? Adım Adım Anlatım” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/tether-coin-usdt-nasil-alinir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu