Coin Rehberi

Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

Kripto para piyasasındaki en önemli oyunculardan biri olan Ripple, son dönemlerde yaşadığı düşüş trendi ile dikkat çekiyor. Ripple yatırımcılarının yanı sıra sektörü yakından takip edenler de ‘Ripple Neden Düşüyor?’ sorusunu sıkça soruyorlar. Bu yazımızda, Ripple’ın yaşadığı düşüşün altında yatan nedenlerin yanı sıra geleceği hakkındaki tahminleri de bulabilirsiniz…

Ripple (XRP) Neden Yükselmiyor?

Ripple, uzun bir zamandır önemli bir yükseliş gösterememesi ile dikkat çekiyor ve bunun nedenleri doğal olarak merak konusu oluyor. Ripple’ın, bu kadar güçlü bir varlık olmasına rağmen neden yükselmediğinin en temel nedenlerinin başında ise piyasalarda yaşanan genel gidişat faktörü geliyor.

Sektörün hali hazırda içerisinde bulunduğu belirsizlik nedeniyle birçok yatırımcı önceliğini, Bitcoin’in yanı sıra sabit coinlere ve fiat paralara veriyor. Yatırımcıların büyük bölümünün yaptığı bu tercihlerden dolayı da Ripple, fiyatını bir türlü beklenen seviyede yükseltemiyor.

Ripple (XRP) Haberleri

Ripple hakkında çıkan en son haberlerden bazılarını şu şekilde sıraladık:

Ripple’ın Etkinliğinde, Bank of America İfadesi Dikkat Çekti

Ripple Swell adıyla düzenlenen etkinlikte, kullanıcıların huzuruna sunulmasına az bir süre kalan On-Demand Liquidity adlı model, demosu ile dikkatleri üzerine topladı. Katılımcıların huzuruna sunulan demo, Ripple ile Bank of America arasında bir ortaklık olabileceği yorumlarına neden oldu.

Etkinlikteki konferans sırasında modelin tanıtımını yapan Ripple, sosyal medyaya sızan görüntülere göre ODL adını verdiği modelinin tanıtım videosunda Bank of America ile ilgili bir bölüme de yer verdi. Henüz doğruluğu kanıtlanmamış ve yetkili merciler tarafından teyit edilmemiş olsa da görüntünün Bank of America ve Ripple arasında bir ortaklık olabileceğinin konuşulmasına neden oldu.

Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

https://coinmarketcap.com/currencies/xrp/

Ripple CEO’sundan Çarpıcı Çin Açıklaması

Kripto para sektörünün en önemli üyelerinden olan Ripple’ın CEO’luk görevini yürüten Brad Garlinghouse, katıldığı programda Çin hakkında yaptığı yorumu ile dikkat çekti.

Ünlü televizyon kanalı FOX’un konuğu olan Garlinghouse, global anlamda kripto para sektöründe yaşanan rekabet ortamını değerlendirdi. FOX sunucusu Maria Bartiromo’ya konuşan Garlinghouse, özellikle sektörün iki büyük ülkesi Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki rekabete de değindi.

Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzun süredir devam eden 5G yarışında Çin’e mağlup olduğunu belirtirken, sıradaki yarışın finansal altyapı olduğunu söyledi. Her iki ülkenin de güncel kripto para politikalarını ele alarak değerlendirmelerde bulunan Garlinghouse, ABD’nin tutumunu değiştirmemesi halinde bu savaşı da Çin’e kaybetmesinin oldukça yüksek bir ihtimal olduğunu vurguladı.

Ripple (XRP) İlk Çıktığında Ne Kadardı?

Ripple’ın piyasalara ilk adım attığı zamanki değerinin 0,0059 dolar olduğunu görüyoruz. Ripple’ın şu sıralardaki değeri ise 0,246243 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu iki değeri ele aldığımızda, bugün itibarı ile Ripple’ı ilk çıktığı zamandan beri elinde bulunduran bir yatırımcının yüzde 4.092,20 değerinde bir kazanç elde ettiğini söyleyebiliriz.

Ripple (XRP) Yükselir mi?

Ripple, bir dönem fiyatını 0,2500 dolar direncinin üzerine çıkarmayı başarsa da destek bölgesinde fazla tutunamaması nedeniyle 0,2460 dolar seviyelerine gerilemiş durumda. Analistlerin Ripple hakkındaki tahminlerinde ise kısa süre zarfında artış yönündeki en büyük engelinin 0,2590 ile 0,2600 dolar seviyeleri olduğu belirtiliyor. Ripple’ın, 0,2600 dolar direncinin üzerinde başarılı bir kapanış göstermesinin, yeni bir ralliye girmesinde en büyük etken olduğu da söyleniyor.

Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

TradingView XRPUSD: https://www.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Yatırımcılar Soruyor: Ripple (XRP) Neden Düştü?

Yatırımcıların en çok merak ettiği ve sorular yönelttiği konuların başında Ripple’ın yaşadığı düşüşün nedenleri geliyor. Bitcoin’in liderlik ettiği piyasanın genel olarak yaşadığı düşüş trendinden etkilenen Ripple, balinaların satış hareketleri ve hakkındaki davaların belirsizliğini koruması gibi nedenlerden de etkilenerek fiyatını düşürmüş olarak görülüyor.

Ripple (XRP) Düşmesinin Arkasındaki 5 Temel Neden

Ripple’ın yaşadığı düşüşün en temel nedenleri arasında, Bitcoin’in girdiği düşüş trendinin olduğu söyleniyor. Analistler tarafından yapılan yorumlara göre, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle Bitcoin’in düşüş trendine girdiği söyleniyor. Bu da başta Ripple olmak üzere piyasadaki diğer para birimlerini de olumsuz anlamda etkiliyor.

Ripple düşmesinin bir diğer önemli nedeni ise gündemi meşgul eden konuların başında gelen BitMEX davası olarak gösteriliyor. Güney New York’un Bölge Savcılığı ve FBI tarafından, en büyük kripto para borsalarından biri olan BitMEX’e karşı açılan bu dava, Bitcoin’in fiyatını da olumsuz olarak etkiliyor. Bitcoin’in yaşadığı bu olumsuzluklar da aynı ölçüde piyasası etkiliyor ve Ripple da dahil olmak üzere bir çok kripto para biriminin düşüş eğiliminde olmasına neden oluyor.

Ayrıca hali hazırda Ripple’a karşı açılmış olan birden fazla dava da fiyatının yükseliş göstermesinin önündeki engeller arasında yer alıyor. Özellikle mağduriyet yaşayan XRP yatırımcılarının ve Bitcoin Manipulation Abatement LLC adlı firmanın açtığı davaların gösterdiği benzerlik sonrası birleştirilmesi, Ripple fiyatının daha da düşmesine neden olmuş gibi gözüküyor.

“Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/tether-coin-usdt-nasil-alinir/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu