Altcoin Haberleri

Ripple (XRP) Neden Hala Yükseliyor?

Kripto para piyasalarına tekrardan boğa hareketinin gelmesi ve son zamanlar Ripple çevresindeki olumlu gelişmeler ile XRP fiyatı durdurulamıyor. Ripple (XRP) bugün %28’in üzerinde değer kazandı ve son 7 güne bakacak olursak sevilen koin %85 değer kazandı. Peki, Ripple (XRP) neden hala yükseliyor?

Wanchain ve Ripple Ortaklık Kurdu

Wanchain’in Ripple ile ortaklığı, 10 Nisan 2021’de Wanchain’in CEO’su Jack Lu tarafından bir Twitter videosu aracılığıyla doğrulandı. Ortaklık birkaç gün içinde yürürlüğe girecek. Ripple’ın XRP tokeni, yakında Wanchain ağının ekosistemine entegre edilecek. XRP, Ripple kullanıcılarının XRP ile getiri çiftçiliği ve likidite madenciliği yapmalarını sağlayacak olan Wanchain ağının merkezi olmayan, birlikte çalışabilir blok zincirlerine entegre edilecek. Bu iş birliğinin XRP’nin kullanım alanlarını artırması bekleniyor. Faiz oranları için özerk bir protokol olan WanSwap, mevcut merkezi olmayan uygulamalardan biridir. Bu uygulama, WandLend adlı kredilerin alınmasına izin verecektir.

Kullanıcılar ayrıca EOS, Ethereum, Bitcoin gibi Wanchain ile entegre diğer blok zincirlerden de yararlanabilecekler. Bu blok zincirleri arasındaki çapraz entegrasyon, Wanchain Storeman Group (WSG) yardımıyla mümkün olacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme! Chainlink'de (LINK) beklenen yükseliş başladı!

Ripple, SEC Davasında Öne Geçti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davasında Ripple son günlerde bir iki adım öne geçti. SEC, 2020 aralık ayında şirketi 1,3 milyar dolar değerinde beyan edilmemiş işlemler ve kayıtsız menkul kıymet teklifleri yapmakla suçladı. SEC, Ripple’ın mahkemede dört e-posta belgesini ifşa etmesini istedi.

Bununla birlikte Ripple, SEC’e karşı devam eden bu yasal savaş sırasında iki e-postanın incelenmesini önlemek için bir teklif kazandı. Bunun ardından Cuma günü mahkeme yine Ripple lehine karar verdi. Bu, Ripple için büyük bir yasal zaferdir. SEC ayrıca Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve Ripple’in CEO’su Brad Garlinghouse’un sekiz yıla kadar kişisel finansal bilgilerini ifşa etmesini talep etti. Ancak yargıç, SEC’in bu talebini reddetti.

ABD’li Yargıç Yargıç Sarah Netburn son kararında, Ripple’ın halihazırda mahkemeye XRP işlem kayıtları vereceği için Larsen ve Garlinghouse’un kişisel mali kayıtlarının mevcut davayla ilgisi olmadığını söyledi. Mahkeme ayrıca, Larsen ve Garlinghouse’un kişisel mali kayıtlarını elde etmek isteyen SVB Financial Group, First Republic Bank, New York Federal Rezerv Bankası, Silver Lake Bank, Silvergate Bank ve Citibank için SEC tarafından sunulan mahkeme celplerini de reddetti. Yargıç, 10 sayfalık kararında, mahkemenin Larsen ve Garlinghouse’un kişisel mali kayıtlarının elde edilmesinin bireysel ihlal olacağını söyledi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu