Coin Rehberi

Ripple (XRP) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para sektörünü yakından takip edenler, en büyük altcoinlerin başında gelen Ripple hakkında birçok konuyu merak ediyorlar. Bu yazımızda sizlere, Ripple hakkında bilinmesi gereken bütün detayları hazırladık…

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple, transfer işlemlerini hızlandırmayı ve bu işlemlerden alınan ücretleri azaltmayı amaçlayarak geliştirilmiş global bir ödeme ağıdır. Başta SWIFT ve Western Union gibi küresel çapta hizmet veren para transferi sistemlerine rakip olmayı hedefleyen Ripple, işlemlerin oldukça hızlı olması nedeniyle bu hedefine ulaşması beklenen bir platform olarak biliniyor.

Ripple (XRP) Nereden Alınır?

Ripple, en önemli altcoinlerden birisi olması ile beraber, çok sayıda borsada da yer alıyor. Bu borsaların başında da dünyanın önemli borsaları arasında yer alan Binance, Huobi Global, Coinbase gibi kripto para borsaları geliyor. Global olarak hizmet veren bu kripto para borsalarının yanı sıra BtcTurk ve Paribu gibi yerli kripto para borsalarımız aracılığıyla da Ripple alabilirsiniz.

Ripple-XRP

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Ripple’ın Paribu üzerinden alınabileceğinden bahsetmiştik. Paribu sisteminde kimlik doğrulaması yapılmış bir hesabınız bulunuyorsa, şu adımları izleyerek kolaylıkla Ripple alabilirsiniz:

  • ‘Yatırma İşlemleri’ bölümüne gidin ve ‘Havale/EFT’ veya ‘Papara’ yöntemlerinden sizi uygun olanı seçerek, hesabınıza para yatırın.
  • Hesabınıza paranız geçtikten sonra ‘Market’ bölümüne giderek, almak istediğiniz fiyata göre alım emirlerinizi girerek Ripple alabilirsiniz.
  • Bu sektörde yeniyseniz ve daha basit işlem yapmak istiyorsanız da ‘Kolay Alış’ yöntemini seçebilirsiniz. Bu yöntemde, yalnızca almak istediğiniz Ripple miktarını ilgili alana yazmanız yeterli olacaktır.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  FTX Token Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Ne İşe Yarar?

Ripple, global olarak para transferi işlemlerinin daha hızlı ve daha uygun maliyetlerle yapılabilmesini sağlıyor. E-posta sisteminden ilhamını alan Ripple, para transferi işlemlerinin de bu denli hızlı olabileceğine inanarak yola çıkmış bir projedir.

Ripple (XRP) Neden Artıyor?

Ripple gösterdiği artış dikkatlerden kaçmazken, bu artışın arkasında yatan nedenler de çokça tartışılıyor. Uzmanların yorumlarına baktığımızda, Ripple’ın yaşamış olduğu artışın, Bitcoin’in önderliğinde piyasaların içerisinde bulunduğu olumlu havanın olduğu söyleniyor. Ayrıca Ripple hakkında yürütülen davaların da sonuçlanması veya sonuca yaklaşılması, Ripple fiyatını yükseltmiş olabilir.

Ripple (XRP) Kurucusu Kim?

Ripple’ın kurucusu, ABD doğumlu bir iş adamı olan Chris Larsen’dir. Bir dönem dünyanın en zenginleri listesinde 14.sıraya kadar yükselen Larsen, aynı zamanda Prosper Marketplace, E-Loan, Palo Alto Funding Group gibi kurumların da kurucusudur.

Ripple (XRP) Nedir? Nasıl Alınır? –

Ripple (XRP) Hangi Ülkenin?

Ripple, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco eyaletinde bulunan bir varlıktır. Ancak, ABD’nin kripto paralara karşı olan olumsuz tutumundan dolayı, Ripple’ın merkezini Avrupa’ya veya Asya’ya taşıyabileceği konuşuluyor.

Ripple (XRP) Son Dakika Haberleri

Ripple hakkında çıkmış olan son dakika haberlerinden bazılarını sizler için şu şekilde sıraladık:

Ripple ve SBI Holdings Ortaklığından Yeni Hamle Geldi

Kripto para sektöründe yer alan en büyük varlıklardan olan Ripple ve Japonya merkezli bir şirket olan SBI Holdings yeni bir iş birliğinde bulunuyor.

Merkezi Tokyo’da bulunan SBI Holdings, yan kuruluşları olan MoneyTap’e, Ripple tarafından yatırım yapıldığını açıkladı. 2016 senesindeki SBI Ripple Asia girişimi sonrasında başlayan ortaklık, Ripple’ın yaptığı son hamle ile güçlenmiş oldu. Aynı zamanda bu hamlenin ardından Ripple’ın merkezini Japonya’ya taşıyabileceği ile ilgili iddialar da ortaya atıldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Algorand (ALGO) Yorum ve Tahminleri 2021

Ripple CEO’su PayPal’ı Yorumladı

Dünyanın en önemli ödeme sağlayıcılarından olan PayPal, Bitcoin’in yanı sıra birçok kripto para ile yapılacak işlemlere destek sağlayacağını açıkladı.

Gündemin en çok konuşulan maddelerinden biri haline gelen bu açıklamadan sonra ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bazı yorumlarda bulundu. Kripto paraların kabul edilmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Garlinghouse, aynı zamanda kripto para dünyasının doğasına aykırı bir şekilde bazı kısıtlamalara tabi tutulmasının da sorun yaratabileceğini belirtti.

Ripple (XRP) Fiyatı

Ripple fiyatının güncel olarak 0,239348 USD olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda 0,00001749 BTC değerine sahip olan Ripple, Türk Lirası karşısında ise 2,04 TL’den işlem görüyor.

Ripple (XRP) Grafiği

Ripple (XRP) Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple, tüm zamanlardaki grafiğine baktığımızda çok fazla hareketlenme yaşayan bir varlık olarak karşımıza çıkmıyor. Uzun bir süre fiyatında artış göstermemiş olan Ripple, 2017 Kasım ayında rekor seviyesine ulaşmış olarak görülüyor. Bu seviyelerde tutunmayı başaramayan Ripple, kısa sürede tekrar bir düşüş yaşamış olarak karşımıza çıkıyor ve günümüzde de oldukça ufak dalgalanmalar ile piyasalarda yer almaya devam ediyor.

Ripple (XRP) Piyasa Değeri

Ripple piyasa değerinin şu sıralarda, 10.838.793.457 USD olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Ripple’ın piyasa değerinin 92.280.381.940 TL olduğunu da söyleyebiliriz.

1 Ripple (XRP) Kaç TL?

1 Ripple, şu sıralarda 1,99 Türk Lirası değerine sahip durumda.

Ripple (XRP) Yükselir mi?

Ripple, güçlü fiyat artışları yaşamamasına rağmen piyasanın en önemli varlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Sınırlı sayıda arza sahip olan Ripple, bu arzının azalması ve gördüğü talebi arttırması halinde fiyatını yükseltebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Polygon (Matic) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Ripple-XRP

Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

Ripple, gösterdiği düşüşler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bunun en büyük nedeni ise sektörün içerisinde bulunduğu belirsizlik durumu olarak belirtiliyor. Birçok yatırımcının stable coinlerin yanı sıra Bitcoin’i ve fiat para birimlerini tercih ediyor olması da Ripple’ın düşüş yaşamasının ana etkilerinden biri olarak gösteriliyor.

Ripple (XRP) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ripple, birçok kripto para biriminin aksine madenciliği yapılabilen bir varlık değildir. Ripple şirketi tarafından piyasada dolaşan bütün arzı üretilir ve belirlenen aralıklarda piyasaya sürülür.

Ripple (XRP) Analist Yorumları

Ripple hakkında analistlerin yapmış olduğu yorumlardan bazılarını şu şekilde sıraladık:

Aayush Jindal: Ripple’ın 0,2600 dolar değerinin üzerinde yapacağı bir kapanış, tekrar bir ralli içerisine girmesini sağlayabilir. Yüzde 10’luk bir artışın yaşanması mümkünken, yeni direnç bölgesinin ise 0,2680 ile 0,2700 dolar olması öngörülebilir.

Pentoshi: Boğaların koşusu 0,3000 ile 0,3300 dolar değerinin üstünde başlıyor. Ripple henüz o seviyelerde olmasa bile birkaç hafta içerisinde Bitcoin’in üzerinde bir kapanış gerçekleştirebilir.

Ripple (XRP) Geleceği

Ripple, piyasanın en güçlü varlıklarından biri olarak geleceği en parlak kripto para birimlerinden biri olarak gösteriliyor. Fiyatı bulunduğu konuma göre oldukça düşük olsa da gücünden bir şey kaybetmeyen Ripple, yeni ortaklıkları ve hakkındaki davaların sonuçlanması ile beraber, bu büyüklüğünü fiyatına da yansıtabilir.

Ripple-XRP

Ripple (XRP) Twitter Adresi

Ripple Twitter adresine ulaşmak için burayı tıklayabilir ya da @Ripple kullanıcı adı ile sorgulatarak bulabilirsiniz.

Ripple (XRP) Ne Demek?

Ripple, internet kullanılarak para transferi yapılmasını sağlayan bir iletişim protokolüdür.

“Ethereum (ETH) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/ethereum-eth-nedir-nasil-alinir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu