Anasayfa Sektörel Ripple Yetkilisi, SEC'in Dava Öncesi Uzlaşma Teklifini Açıkladı!

Ripple Yetkilisi, SEC'in Dava Öncesi Uzlaşma Teklifini Açıkladı!

Sektörel

Ripple'ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, SEC'in dava öncesi teklif ettiği uzlaşma koşullarını açıkladı.

Ripple Yetkilisi, SEC'in Dava Öncesi Uzlaşma Teklifini Açıkladı!

Ripple'ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu'nun (SEC) Aralık 2020'de davayı açmadan önce sunduğu uzlaşma teklifinin içeriğini açıkladı.

Davanın üçüncü yıldönümünde Alderoty, söz konusu davayı başlatmadan önce SEC tarafından önerilen uzlaşma koşullarından bahsetti.

Üç yıl önce bugün Ripple, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse'a dava açmadan önce SEC'in bir uzlaşma önerdiğini açıkladı: XRP'nin bir menkul kıymet olarak kamuya açıklanması ve piyasanın "uyumlu hale gelmesi" için kısa bir süre tanınması.

22 Aralık 2020'de SEC, Ripple'ın kurucu ortağı Larsen ve CEO'su Garlinghouse'u kayıt dışı bir dijital varlık menkul kıymet arzı gerçekleştirmek ve 1,3 milyar doların üzerinde para toplamak ile suçladı.

Alderoty'nin gönderisine göre; SEC, 2020'de Ripple'dan "XRP'nin bir menkul kıymet varlığı olduğunu kamuoyuna duyurmasını" talep etti ve kripto uyumluluğu için kısa bir süre tanıdı. Ripple, XRP'nin bir menkul kıymet olmadığını savunarak SEC'in talebine karşı çıktı. Ayrıca, SEC'in kripto uyumluluğu için düzenleyici bir çerçeve oluşturamadığını savundu.

SEC, Borsalara Karşı Yasal İşlemler Başlattı

Ripple Yetkilisi, SEC'in Dava Öncesi Uzlaşma Teklifini Açıkladı!

Alderoty, SEC'in kripto uyumluluğu için net kurallar sağlamadığını açıkladı. Düzenleyici kurum, XRP davasından üç yıl sonra uygun endüstri uyumluluğunu oluşturamadı. Bunun yerine Coinbase ve Binance gibi büyük kripto borsalarına karşı yasal işlemler başlatarak "ilk önce uygulama stratejisi" izledi.

Alderoty; Clayton, Hinman, Gensler ve diğerlerinin çeşitli bakış açılarına rağmen, davanın temel odağının sürekli olarak XRP'nin kendi başına bir menkul kıymet olmadığını göstermek olduğunu vurguladı.

ABD'li kripto işletmeleri, mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto varlıkları için uygun olmadığını iddia etse de SEC, kripto için belirli bir düzenleyici çerçeve oluşturma konusunda çok az ilerleme kaydetti.

Buna karşın Yargıç Analisa Torres, mahkemede SEC'in "XRP'nin bir menkul kıymet olduğu" iddiasını reddetti. Yargıç Torres, Temmuz 2023 Özet Kararında, XRP'nin perakende işlemlerde bir menkul kıymet olarak kabul edilmediğine karar verdi. SEC'in, Garlinghouse'a ve Larsen'e karşı yöneltilen suçlamaları düşürdüğü bildirildi.

Ripple Yetkilisi, SEC'in Dava Öncesi Uzlaşma Teklifini Açıkladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan