Anasayfa Sektörel Ripple'da Yaşanan Ayrılık Şaşırttı: Üst Düzey Bir İstifa Geldi...

Ripple'da Yaşanan Ayrılık Şaşırttı: Üst Düzey Bir İstifa Geldi...

Sektörel

Ripple'ın mali işler müdürü Kristina Campbell, şirketten ayrıldığını duyurdu.

Ripple'da Yaşanan Ayrılık Şaşırttı: Üst Düzey Bir İstifa Geldi...

Ripple CFO'su Kristina Campbell, sanal sağlık hizmeti sağlayıcısı Maven Clinic'in CFO'su olmak üzere şirketten ayrılarak kariyerinde önemli bir değişime imza attı.

Campbell, Maven Clinic'e CFO olarak katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Kariyerim boyunca teknolojinin insanların hayatlarını nasıl daha iyi hale getirebileceğini ilk elden gördüm. Maven, bunu her gün sağlık hizmetlerinin ön saflarında kanıtlıyor." dedi.

Ripple CFO'sunun Fintech Kariyeri

Campbell, Ripple'a Nisan 2021'de SEC ile yasal mücadelenin başlamasının ardından katıldı. Ripple'a katılma kararı sorulduğunda Campbell, şunları söyledi:

Bir CFO olarak, sektörün muhasebe standartları ve düzenleme açısından ne kadar tanımsız olduğu göz önüne alındığında, bir kripto şirketinde olma fırsatını nasıl geri çevirirsiniz bilmiyorum.

Campbell, ayrılışıyla ilgili ayrıntıları paylaşmaktan kaçınırken şirkette geçirdiği zamanın unutulmaz olduğunu belirtti.

Ripple, yaptığı açıklamada, Kristina'nın iki yıl boyunca gösterdiği liderlik için minnettarlığını ifade etti. Şirket, "güçlü küresel momentumunu, iş büyümesini ve düzenleyici rüzgârların üstesinden gelmesini" onun katkılarına ve liderliğine bağladı.

Ripple'a geçişinden farklı olarak Campbell, Maven Clinic'e işletmenin faaliyetlerini ölçeklendirdiği bir zamanda geliyor. Campbell, karmaşık sağlık sektöründe yeni olduğunu kabul etmesine rağmen heyecanını paylaştı.

Campbell, "Deneyimlerimi bu misyon odaklı ekibe aktaracağım ve bu süreçte öğrenebileceğim her şeyi öğreneceğim için heyecanlıyım." dedi.

Ripple'da Yaşanan Ayrılık Şaşırttı: Üst Düzey Bir İstifa Geldi...

Ayrılığın Yasal Mücadele ile Bir İlgisi Var mı?

Campbell'ın ayrılışının, Ripple ile ABD arasında devam eden savaşla ilgili olup olmadığı belirsiz olsa da buna dair herhangi bir belirti yok. Ripple, geçtiğimiz günlerde SEC'in temyiz başvurusunun ardından federal mahkemenin kendi lehine verdiği kararın onaylandığını gördü. Dava, Nisan 2024'te başlayacak duruşmalara taşınacak.

Ripple, şu anda işe alım aşamasında ve Asya Pasifik bölgesindeki ayak izini genişletmeye devam ediyor. Bu da şirket içindeki istikrarı gösteriyor. Sonuç olarak Campbell'ın ayrılık kararının, Ripple'ın operasyonel sağlığından ziyade büyük olasılıkla kişisel isteklerinden kaynaklandığı anlaşılıyor. 

Campbell'ın çıkışının, XRP fiyatı üzerinde önemsiz bir etkisi oldu. Duyurunun ardından XRP fiyatı, yüzde 3,2'lik bir düşüşle 0,501 dolara geriledi. Bununla birlikte söz konusu düşüşün, genel olarak kripto para piyasasının performansıyla uyumlu olduğunu belirtmek yerinde olacaktır.

Ripple'da Yaşanan Ayrılık Şaşırttı: Üst Düzey Bir İstifa Geldi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik