Altcoin Haberleri

Ripple’dan Büyük Açıklama: DeFi’ye Destek Gelebilir! XRP Artar mı?

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz’ın son açıklamaları ile Ripple (XRP) manşetlere çıktı. Ripple, DeFi ve daha geniş XRP ekosisteminde akıllı sözleşmeler yapmak için çok büyük bir öneride bulundu. Kripto para firması bunu devasa bir XRP Ledger yükseltmesi olarak önerdi ve XRP Ledger’ın (XRPL) verimliliğini düşürmeden gerçekleştireceklerini belirtti.

Ripple CTO’su David Schwartz’a göre Ripple, Defi ve akıllı sözleşmeleri eklemek için birleştirilmiş yan zincirler kullanacaklarını söyledi.

Ripple’a DeFi ve Akıllı Sözleşmeler Geliyor

David Schwartz yeni bir blog yazısında, yan zincirlerin XRPL’ye “birleştiriciler” tarafından bağlanacağını söyledi. Bu “birleştiriciler” en az bir yan zincir üzerinde doğrulayıcı taraflarca çalıştırılan yazılım parçalarıdır. Yan zincirler ayrıca kendi blok zincirleri gibi çalışacak, ancak XRP ve verilen tokenler XRPL arasında hareket edebilecek.

David Schwartz şunları söyledi:

Bu, geliştiricilerin XRP ve XRP Ledger ile sorunsuz bir şekilde çalışan yerel akıllı sözleşmeler gibi yeni özellikleri uygulamalarına olanak tanırken, aynı zamanda XRP Ledger’ın mevcut ‘yalın ve verimli’ özelliklerini korumasını sağlayacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Chainlink (LINK) Fiyat Analizi 20 Ağustos 2020

Şirketin CTO’su devam ederek; “Birleştirilmiş Yan Zincirler, deney ve uzmanlaşmaya izin veriyor. Böylece geliştiriciler, kendi blok zinciri gibi davranan bir yan zincir üzerinde XRPL’nin gücünden yararlanabilecek. Örneğin, XRPL’nin özelliklerini belirli bir kullanım durumu için belirli bir alt kümeye indirgeyerek veya hatta izin verilen bir blok zinciri için özel, paralel bir ağ oluşturarak yeni işlevselliklere dallanma potansiyelini hayal edin.”

XRP Artar mı?

Nisan ayında XRP’nin benimsenmesini ile birlikte fiyatı da başarılı bir şekilde arttı. Özellikle Nisan ayında XRP fiyatı ayın başından beri %221 değer kazandı. Hatta kısa süre önce CoinShares, Ripple’a 33 milyon dolar yatırdığını ve böylece toplam XRP girişlerini 38,9 milyon dolara çıkardığını bildirdi. Firma şu anda güncel fiyatlardan 83 milyon dolarlık XRP’ye sahip.

Çok uzun zaman önce XRP kullanım durumlarının patlamak üzere olduğu da ortaya çıktı. Wanchain ekibi, artık “XRP token sahiplerinin XRP’lerini çalışmaya ve dünyanın birçok DeFi uygulamasıyla etkileşime geçmeye koyabileceklerini” duyurdu.

11 Haziran’da ise XRP fiyatı dar bir aralıkta işlem görüyor. Aslında Ripple yatırımcıları şu anda Bitcoin’den bir hamle bekliyor. Son birkaç günde Bitcoin ne kadar başarılı bir şekilde yükselse de 40.000 doların üzerine çıkamadı ve XRP gibi altcoinlerin neredeyse hareketsiz bir bölgede işlem görmesine neden oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Xrp'den Beklenmedik Yükseliş!

Şu anda XRP için ilk direnç seviyesi 1 dolarda yatıyor. Ripple’a DeFi ve akıllı sözleşmelerinin başarılı bir şekilde gelmesi fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilir. Yine de XRP fiyatı aşağı yönde Bitcoin’in eline bakıyor. Ayrıca şu anda Ripple’ın ABD’li menkul kıymet düzenleyicisi SEC ile hala devam eden bir davası var. Bu yüzden aşağı yönlü bir hareket Ripple hakkında gelecek olumsuz bir haberle tetiklenebilir.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu