Anasayfa Sektörel Ripple'den Yeni Ödeme Koridorları için Dev Ortaklık Hamlesi!

Ripple'den Yeni Ödeme Koridorları için Dev Ortaklık Hamlesi!

Sektörel

Ripple, Afrika ve dünyanın geri kalanı arasında dijital varlık destekli sınır ötesi ödemeleri güçlendirmek için Onafriq ile ortaklık kurdu.

Ripple'den Yeni Ödeme Koridorları için Dev Ortaklık Hamlesi!

Ripple, Afrikalı mobil ödeme sağlayıcısı Onafriq ile yaptığı anlaşma kapsamında 27 Afrika ülkesi ile Avustralya, İngiltere ve Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) arasında yeni ödeme koridorlarına güç verecek.

Onafriq, Ripple Payments'ın blockchain teknolojisini üç ortak şirketle birlikte kullanacak. Zazi Transfer Avustralya'ya, PayAngel İngiltere'ye ve Pyypl ise KİK üyesi Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne transfer hizmetleri sunacak.

Havaleler, Afrika'ya yapılan sınır ötesi ödemelerin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Ripple küresel müşteri başarısından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Aaron Sears, şunları söyledi:

Sahra Altı Afrika; Nijerya, Kenya ve Güney Afrika gibi ülkelerdeki tüketicilerin dijital varlıkları gerçek dünyada günlük amaçlar için kullanmasıyla birlikte kripto benimsemesinin parlak bir noktası olduğunu kanıtladı.

Pyypl, talep üzerine likidite (ODL) çözümünde zaten bir Ripple ortağıdır. Onafriq'in de ODL'yi entegre ettiği bildiriliyor.

Ripple'den Yeni Ödeme Koridorları için Dev Ortaklık Hamlesi!

Onafriq, Kasım ayı başına kadar MFS Africa olarak biliniyordu. Haziran 2022'de ABD'li mobil ödeme yazılımı geliştiricisi Global Technology Partners'ı satın alması nedeniyle adını değiştirdi. MFS, Amerika Birleşik Devletleri'nde ticari markalı bir şirket adıdır. Onafriq, bu yılın başlarında Western Union ile sınır ötesi işlemler konusunda bir anlaşma yaptı.

Ripple Payments, 8 Kasım'da Dubai'de Ripple'ın Swell müşteri etkinliğinde duyurulan son yükseltmesinden önce RippleNet olarak biliniyordu.

Ripple'den Yeni Ödeme Koridorları için Dev Ortaklık Hamlesi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Ripple (XRP) Nedir?
Rehber Burak Atik
Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik