Altcoin Haberleri

Ripple’ın SEC davasında öne geçmesi ile XRP fiyatı %113 ralli yaptı

Ripple (XRP) fiyatı 1 doların üzerine çıkınca XRP boğaları tekrardan piyasaya döndü. Hukuki açıdan Ripple, SEC davasında öne geçti ve bu yüzden hem Ripple hem de XRP açısından işler iyi gidiyor gibi görünüyor.

Aralık ayında SEC XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı satıldığı iddiasıyla Ripple Labs, şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e dava açtı. Bundan sonraki ay XRP’nin fiyatı düştü ve hatta borsalar XRP’yi delist yaptı, bazı yatırımcılar ise tokene inancını yitirdi.

Avukat Stephen Palley tarafından bildirildiği üzere Garlinghouse ve Larsen, dün Yargıç Sarah Netburn SEC’in Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in 8 yıllık finansal kayıtlarını isteğini reddetti. Böylece Ripple davada bir adım öne geçti.

Stephen Palley bu kararı sanıkların; “güzel bir erken galibiyet” olarak sınıflandırmasına karşın, bunun davayla ilgili bir kararın göstergesi olup olduğuna hala şüpheyle bakıyor.

Stephen Palley:

Finansal kayıtlar konusunda böyle koruyucu bir emir için bir önergeyi kazanmak, genellikle davanın esasına göre zafer anlamına gelmez. Bu duruma göre değişir. Mahkeme doğruluğunu kontrol etmek için nedenler varsa, bunların bir kısmının daha sonra tekrar ziyaret edilmesi olasılığını da açık bıraktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi ADA, IOTA ve VET: 11 Temmuz 2020

Öte yandan, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Ripple’ın “hisse senedinin 3 dolarda işlem görüyor” dedi ve ikincil bir piyasada 3 milyar dolara kadar değerleme yapıldı. Novogratz, davadaki olası bir anlaşma söylentileri nedeniyle XRP’nin toparlanma olasılığı üzerine spekülasyon yaptı.

Geçen Şubat ayında, SEC ve Ripple ortak bir mektupla anlaşmayı reddetmişlerdi. Ancak, müzakereler SEC’in bir önceki yönetici takımı kapsamında gerçekleşti. Gary Gensler’in Senato tarafından onaylanması ve kripto para yanlısı duruşunun bu yasal süreç üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor.

Mike Novogratz:

Ripple hisse senedi, ikincil piyasada 2-3 milyar dolarlık değerleme ile işlem görüyor. Bilançolarındaki XRP, yaklaşık 70 milyar dolar değerinde. Bir fiyat yanlış görünüyor. XRP fiyatı anlaşmanın geldiğini söylüyorsa, hisse senedi çılgınca ucuz duruyor. Değilse, XRP pahalı görünüyor.

Novogratz’ın bu açıklamalarıyla ilgili yorum yapan Palley, yakında bir kararın geleceğine dair kamuya açık bir gösterge olmadığını söyledi. Avukat, bu konuyu içeriden bilgi olarak sınıflandırdı ve özet karar uygulamasından sonra bir anlaşmanın geleceğini iddia etti. Palley şunları ekledi:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin Durdurulamıyor! Sıradaki Hedef Ne?

Hiç kimse potansiyel SEC mutabakatı / anlaşması hakkında içeriden bilgiye ve borsaların alım satım için XRP’yi yeniden listeleme kabiliyetine sahip olmadığı sürece fiyatın yükselmesinin anlaşma ile nasıl ilişkilendirebileceğini bilmiyorum. Ripple, ön hareket uygulaması ve keşif savaşlarında şimdiye kadar beklediğimden daha iyi iş çıkardı, ancak bundan anlaşmaya kadar çok uzun bir yol var.

XRP aya mı gidiyor?

XRP sahipleri ise ödüllendirildi. XRP, son 24 saatte %29 kar bıraktı ve şu anda [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”XRP~USD” markup=”{price}” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] dolardan işlem görüyor. XRP bir haftada %113’lük ralli ile diğer altcoin rallilerine katıldı.

Tüccar Kaleo, XRP’nin henüz zirveye ulaşmadığını ve mevcut fiyat hareketinde yükselişe geçtiğini söyledi. Bunu 2017 boğa trendiyle karşılaştıran tüccar, XRP’nin fiyatının 1 dolarlık seviyeyi kırdığında hızlı bir şekilde 2.45 dolara ulaştığını söyledi. Analist mevcut rallide, fiyatın yükseliş ivmesini uzatması için çok daha fazla sermaye ve yakıta ihtiyacı olduğunu söyledi.

Son 24 saatte Güney Kore’deki yatırımcılar, ülkedeki iki büyük borsa olan Upbit ve Bithumb’daki yüksek ticaret hacminin gösterdiği gibi XRP’de satın alma baskısını artırıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu