RippleNet’e övgü

1 Dakikada Okunabilir


Piyasadaki en büyük üçüncü kripto para olan Ripple XRP, son yıllarda dünya genelinde hem ticari hem de merkez bankalarıyla ortaklıklarda büyük bir anlaşma yaparak sürekli olarak daha büyük oranda anlaşma yapıyorlar. Gokhshtein Dergisi’nin kurucusu David Gokhshtein kısa bir süre önce Ripple’in, RippleNet olarak bilinen bankacılık çözümleri yazılım konsorsiyumu ile dünyaya açılmaya çok yakında yardımlar sayesinde hazır olduklarını açıkladı.

Gokhshtein, Ripple’in bankaların operasyonlarına dahil edebileceği iyi yapılandırılmış ve erişilebilir bir finansal altyapı yarattığını ve kendi kripto parasını yaratmanın maliyetinden daha düşük maliyetli olduğunu söyledi.

Gokhshtein konu hakkında tweet atarak basına açıklama yapmayı tercih etti,

Bankalara, kendi kripto para birimi veya birimlerini yaratmalarından ziyade XRP ile ortaklık kurmak bankalara daha ucuza gelir.

Gokhshtein, dünyadaki bankaların Ripple’i sevdiğini ve bu konuda yapılan çalışmalarda başarı elde etmelerinin çok kısa sürede mümkün olduğunu açıkladı. Çünkü RippleNet test edildi, denendi ve çalıştığı bugüne kez defalarca kanıtlandı. Ripple, şu anda bankaların çoğunun uluslararası para transferleri için konuşlandırdığı mevcut SWIFT sisteminin yerine geçmesi yöntemi olarak tanıtılmakta.

Ripple’nin CEO’su Brad Garlinghouse, Dünya Para Fonu olan IMF Genel Müdürü Christine Lagarde’yi de içeren ve finansal dünyadan büyük yatırımcılar ile konuşarak Ripple’ın bankacılık dünyasının SWIFT 2.0’ı haline gelebileceğini söyledi. IMF konu hakkında hep açıklama yapmamayı ve Ripple adını raporlarında geçirmemeyi tercih etti.


error: Kopyalama Engellendi!