Anasayfa Sektörel Risk Sermayesi Şirketi, SEC'i Suçladı: Kuralları İhmal Ediyor!

Risk Sermayesi Şirketi, SEC'i Suçladı: Kuralları İhmal Ediyor!

Sektörel

Risk sermayesi şirketi Paradigm; SEC'i, Binance davasında kuralları kasten ihmal etmekle suçluyor.

Risk Sermayesi Şirketi, SEC'i Suçladı: Kuralları İhmal Ediyor!

Risk sermayesi şirketi Paradigm, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu (SEC), kripto para borsası Binance'e karşı mevcut yasal işleminde standart kural koyma prosedürlerini kasten ihmal ettiği gerekçesiyle eleştirdi.

29 Eylül Cuma günü açıklamada bulunan Paradigm; SEC'in, "şikâyetindeki iddiaları yerleşik kural koyma sürecine bağlı kalmadan yasayı değiştirmek için kullanmaya çalıştığını" belirtti. Paradigm, SEC'in düzenleyici sınırlarını aştığına kesinlikle inanmakta ve bu taktiğe şiddetle karşı çıktığını belirtmektedir.

Haziran ayında SEC, Binance'e karşı yasal işlem başlatmış ve borsa, broker-dealer veya takas kurumu olarak kayıt yaptırmadan faaliyet göstermek dâhil olmak üzere menkul kıymetler yasalarını ihlâl etmekle suçlamıştı.

Paradigm, SEC Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi

Risk Sermayesi Şirketi, SEC'i Suçladı: Kuralları İhmal Ediyor!

Paradigm, ayrıca SEC'in son zamanlarda çeşitli kripto para borsalarına karşı benzer davalar açtığının altını çizdi. Söz konusu şirket; "SEC'in tutumu, menkul kıymetler hukuku anlayışımızı birçok kritik açıdan temelden yeniden şekillendirebilir." şeklindeki endişesini dile getirdi. 

Paradigm, SEC'in Howey testini uygulamasındaki eksikliklere ilişkin endişelerini de vurguladı. SEC, işlemlerin yatırım sözleşmesi kriterlerini karşılayıp karşılamadığını ve menkul kıymet düzenlemeleri kapsamına girip girmediğini belirlemek için genellikle - narenciye bahçeleriyle ilgili 1946 tarihli bir ABD Yüksek Mahkemesi davasından kaynaklanan - Howey testine güvenmektedir.

Paradigm, amicus brief'inde birçok varlığın aktif olarak pazarlandığını, satın alındığını ve kâr beklentilerine dayalı olarak takas edildiğini ileri sürmüştür. SEC, sürekli olarak bunları menkul kıymet olarak sınıflandırılmaktan muaf tutmuştur. Özette, ayrıca altın, gümüş ve güzel sanatlar gibi örneklere dikkat çekilerek, yalnızca değer kazanma potansiyeline sahip olmanın, bunların satışını doğası gereği bir menkul kıymet işlemi olarak sınıflandırmadığının altı çizilmiştir. 

USD Coin ihraççısı Circle, yakın zamanda Binance ve SEC arasında devam eden yasal anlaşmazlığın bir katılımcısı haline geldi. Circle, SEC'in stablecoin'leri menkul kıymet olarak kategorize etmemesi gerektiğine inanıyor.

Circle, bu varlıkların menkul kıymet olarak kategorize edilmemesi gerektiğini çünkü stablecoin satın alan bireylerin bunu kâr elde etmek için yapmadığını savunuyor.

Risk Sermayesi Şirketi, SEC'i Suçladı: Kuralları İhmal Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik