Kripto Para Haberleri

Robinhood, FINRA Tarafından 1,25 Milyon Dolar Para Cezasına Çarptırıldı

ABONE OL:

San Francisco merkezli borsa aracısı Robinhood, Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA) tarafından müşteri siparişlerini 4 komisyoncu bayisine yönlendirilirken en iyi şekilde uygulanmadığından dolayı 1,25 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Perşembe günü yayınlanan basın açıklamasında kendi kendini düzenleyen kuruluş FINRA, Ekim 2016 ile Kasım 2017 arasında gerçekleşen sorunla ilgili olarak Robinhood ile bir anlaşmaya ulaştığını duyurdu. O zaman, Robinhood sipariş akışı için ödeme alırken müşterilerinin siparişlerini dört komisyoncu bayiye bölüyordu. FINRA, Robinhood’un bu siparişlerin en iyi şekilde yerine getirilmesi için uygun çaba göstermediğini tespit etti.

FINRA kurallarına göre en iyi şekilde uygulama, şirketlerin “müşteri için mal varlığı alma ya da satma konusunda piyasanın durumuna göre en mantıklı araştırmanın yapılmasını” gerektirir. En iyi uygulamaların yapılmaması, ticaret mağazalarının Robinhood gibi borsa aracılarından aldıkları ön siparişleri çekmelerine imkan sunar.

Robinhood para cezasını ödemenin yanı sıra, bağımsız bir satıcı tarafından sunulan bir icra analik yazılımını da kullanmaya başladı, en iyi icra müdürünü işe aldı, basın açıklamasına ve Robinhood’ın paylaştığı bir belgeye göre şirket icra prosedürlerini gözden geçirmek için bağımsız bir danışman tutmayı kabul etti.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para yatırımından önce en iyi kararı verin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu