Kripto Para Haberleri

Robinhood FCA’dan onay aldı!

ABONE OL:

Amerika Birleşik Devletleri merkezli hisse senedi ve kripto alım satım uygulaması şirketi Robinhood, İngiltere’de FCA’ya yaptığı başvuru sonucunda olumlu bir geri dönüş aldı. İngiltere’de iştirak şirket ile yapılan başvuru sonrasında şirket bunda sonra hizmetlerine İngiltere’de de devam edebilecek. Dünyanın en büyük finans merkezlerinden birisi olan İngiltere, bu konularda son dönemde lisans ve onay süreçlerini daha zorlu hale getirdi ve binlerce şirketin başvuruları olmasına rağmen kripto paraların adı geçtiği şirketler bahse konu olunca FCA’dan onay almak son derece zorlaştı.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli hisse senedi ve kripto alım satım uygulaması Robinhood’un bu konuda aldığı onay sayesinde hizmetlerini bu ülkede de sunacak olması büyük bir kazanç olarak geri dönecek. Milyar dolarlık hisse senedi ve kripto para alım satım işlemlerinde borsa görevi gören Robinhood’un adından dolayı zaman zaman yatırımcılar tarafından yanlış anlaşılsa da birçok aktif yatırımcısının olduğu biliniyor.

Şirket yeni yönetimine de TransferWise eski yöneticisini başkan olarak göreve atadı ve TransferWise eski yöneticisinin başkan olarak şirketin yönetiminde rolünün olacağını açıkladı. Giderek daha fazla büyüyen şirketin FCA’dan aldığı onay ile birlikte güven kazandığı, ve hakkında çıkan reklam etkisi yaratan haberler sayesinde daha fazla insanın kullanacak olduğu ifade ediliyor.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para karşıtı 4 ülke: Hindistan Çin, Rusya, Venezuela

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu